Szukaj

10 lat więzienia dla Brytyjczyka, który zepchnął Polaka na tory w metrze [WIDEO]

28-01-2017 14:56
Brytyjczyk zepchnął Polaka na tory metra Fot. Faster Share / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Sąd skazał Chistophera Cole’a na 10 lat więzienia za brutalny atak na Polaka. Brytyjski kibic zepchnął na tory Dawida Pietraszka, myśląc, że ten jest Rosjaninem. Incydent miał miejsce w czasie Euro 2016.

Do zdarzenia doszło na londyńskiej stacji metra Bond Street. 32-letni Chistopher Cole, który znajdował się pod wpływem alkoholu, zachowywał się agresywnie, zaczepiając i obrażając inne osoby. W ich obronie stanął Dawid Pietraszek, który poradził Anglikowi, żeby się uspokoił i poszedł do domu.

Wkurzony Brytyjczyk w odpowiedzi zepchnął Polaka na tory, zaledwie na 34 sekundy przed przyjazdem pociągu. Pietraszek miał wielkie szczęście, że przeżył. Po upadku, zdołał szybko się podnieść i z pomocą świadków zdarzenia wrócić na peron. Dzięki gumowym podeszwom butów Pietraszek uniknął poważnego porażenia prądem. Skończyło się na złamanym palcu i siniakach.

Koniecznie przeczytaj: Holandia: 20-letni Polak zabił mężczyznę, który go zgwałcił. Sąd wydał wyrok

Czytaj też: Wielka Brytania: sześciu imigrantów skazanych za gwałty na dzieciach. W sądzie krzyczeli „Allah Akbar”!

Cole tłumaczył, że zaatakował Polka, bo myślał, że ten jest Rosjaninem. Miała to być zemsta za tragiczne w skutkach starcia rosyjskich i angielskich kibiców podczas Euro 2016 we Francji, w wyniku których zmarł obywatel Wielkiej Brytanii.

Za atak na Polaka Brytyjczyka skazano na 10 lat pozbawienia wolności. Cole był już wcześniej karany za używanie przemocy. W czasie procesu sędzia Old Bailey powiedział, że oskarżony wymyślił absurdalny sposób, aby walczyć o honor swojego kraju.

Warto przeczytać: Cejrowski ostro o mordercy Polaka z Ełku: Nie ucywilizował się [WIDEO]

Podziel się