Szukaj

Mocna riposta Beaty Szydło o prezydencie Francji robi furorę w światowych mediach

26-08-2017 18:29
Szydło, wypowiedź o prezydencie Francji Fot. BFM TV / BFM TV / screen
Podziel się

Emmanuel Macron w coraz bardziej otwarty sposób atakuje Polskę. Po jego ostatniej wypowiedzi w Bułgarii mocno zareagowała Beata Szydło. Okazuje się, że celna riposta polskiej premier odbiła się szerokim echem w światowych mediach.

W czasie wizyty w Bułgarii francuski prezydent stwierdził, że „Polska sama wpycha się na margines Europy”.

Europa jest zbudowana na fundamencie wartości – demokracji i wolności, z którymi Polska jest dziś w konflikcie. Polska w wielu kwestiach sama wypycha się na margines Europy – mówił Emmanuel Macron w Warnie.

Polska zdecydowała się wystąpić przeciwko Europie w wielu sferach polityki unijnej – przekonywał francuski przywódca.

Koniecznie przeczytaj: Polski rząd nie zamierza ustępować KE. Mocna odpowiedź Beaty Szydło [WIDEO]

Czytaj też: Polka opowiada, jak wygląda życie w „postępowej” Francji. „Nie mamy prawa przeciwstawiać się imigrantom” [WIDEO]

Jego wypowiedź była bezpośrednio wymierzona w polski rząd:

Polacy zasługują na coś lepszego niż rząd, który nie będzie w stanie wpłynąć na kierunek, w którym podąży Europa – stwierdził Macron.

Na reakcję polskiej premier nie trzeba było długo czekać.

Przypominam Panu Prezydentowi Macronowi, że Polska jest takim samym członkiem UE jak Francja. Mamy takie same prawa jak Francja i inne kraje członkowskie i będziemy z nich korzystać dla dobra Polski i Polaków. Polska nie jest w konflikcie z żadnym z krajów UE, ani z nią samą – mówiła Beata Szydło w komentarzu dla wpolityce.pl.

Być może jego aroganckie wypowiedzi wynikają z braku doświadczenia i obycia politycznego, co ze zrozumieniem odnotowuję, ale oczekuję, iż szybko nadrobi te braki i będzie w przyszłości bardziej powściągliwy. W sprawie pracowników delegowanych to Polska i Europa Środkowa broni zasad wspólnego rynku, a Francja poprzez swoje działanie próbuje demontować jeden z filarów UE – dodała polska premier.

Mocna odpowiedź Beaty Szydo zwróciła uwagę światowych mediów. Portal wpolityce.pl podaje, że wypowiedź polskiej premier cytują m.in. media we Francji, Hiszpanii, a nawet… w Pakistanie.

Warto przeczytać: Skandal we Francji! Polski kierowca otrzymał mandat na podstawie… zmyślonego przepisu

Podziel się