Szukaj

Wypadek rządowej kolumny, w której jechała Beata Szydło

21-11-2016 22:09 (aktualizacja: 21-11-2016 23:09)
premier Beata Szydło (2016) Fot. Photo Claude TRUONG-NGOC / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Dzisiaj wieczorem, w czasie wizyty polskiej premier w Izraelu, w Tel-Awiwie doszło do kolizji aut z kolumny rządowej delegacji. Pojazd wiozący Beatę Szydło nie uczestniczył w wypadku. Według informacji podanych przez rzecznika rządu, Rafała Bochenka zderzyło się kilka busów.

W poniedziałek doszło do kolizji kilku pojazdów z kolumny jadącej z premier Beatą Szydło z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Zarówno Bochenek, jak i rzecznik MSZ, Joanna Wajda zapewniali, że polskiej premier i ministrowi spraw zagranicznych, Witoldowi Waszczykowskiemu, który towarzyszy Beacie Szydło w wizycie w Izraelu, nic się nie stało.

Pojazd, którym jechała premier, znajdował się na początku kolumny i nie uczestniczył w kolizji. Zderzyło się kilka busów wiozących członków polskiej delegacji.

Koniecznie przeczytaj: Szydło zapowiada: będziemy przywracać zamknięte posterunki policji

Czytaj też: Michalkiewicz: „Szydło oddała Izraelowi kawałek suwerenności Polski” [WIDEO]

Natalia Markiewicz, rzeczniczka Biura Ochrony Rządu przekazała informację, że jeden z funkcjonariuszy BOR został lekko ranny i trafił na obserwację do szpitala.

Według informacji podanych przez TVP Info, trzy osoby zostały ranne - poza funkcjonariuszem BOR ranna miała zostać izraelska policjantka i polska b. wiceminister spraw zagranicznych.

Przyczyną kolizji prawdopodobnie było gwałtowne hamowanie, nie, jak wcześniej podawano, pęknięta opona.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński rozmawiał z prezydentem Ukrainy o wspólnej przeszłości i zbrodniach UPA

Podziel się