Szukaj

Niemcy: Naukowcy przeprowadzili badanie rynku pracy. Wyniki pokazują fiasko obecnej polityki migracyjnej [foto]

12-12-2018 19:59
Niemiecka flaga
Podziel się

Jak poinformował „Die Welt”, naukowcy postanowili sprawdzić sympatię niemieckich pracodawców wobec imigrantów. W tym celu rozesłali 6000 fikcyjnych podań o pracę. Z zebranych danych wynika, iż tamtejsi przedsiębiorcy najchętniej odpowiadali na oferty pochodzące od Hiszpanów, Japończyków oraz Polaków. Natomiast znacznie mniej chętnie kontaktowali się z osobami pochodzącymi z krajów arabskich i Afryki.

Wyniki badań jednoznacznie pokazują, iż niemieccy pracodawcy niechętnie odpowiadali na podania o pracę składane przez dziennikarzy podszywających się pod imigrantów pochodzących z takich krajów jak: Albania, Maroko, Pakistan, Irak, Uganda czy Nigeria.

Badania niemieckich naukowców zdają się więc jednoznacznie pokazywać, iż polityka migracyjna kanclerz Angeli Merkel, polegająca na sprowadzaniu imigrantów spoza Europy, nie przynosi zapowiadanych efektów, gdyż wciąż to europejscy pracownicy cieszą się większym zaufaniem.    

Koniecznie przeczytaj: Posłowie PSL i UED chcą, by Wigilia i Wielki Piątek były dniami wolnymi od pracy. Złożyli w Sejmie projekt ustawy

Czytaj też: Zaskakujące ogłoszenie w Urzędzie Pracy w Katowicach. Poszukiwano… muzułmańskiego imama [foto]

Pełne wyniki badań można zobaczyć tutaj: TUTAJ

Warto przeczytać: Polska chce być „liderem wspierania Ukrainy”. Tymczasem oto, co robią Francja, Niemcy i UE

Podziel się