Szukaj

Wyciekł tajny raport dotyczący zamachu we Francji! Rząd kłamał?

02-10-2016 21:18
Zamach w Nicei, 14 lipca 2016 Fot. Majk / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Francuskie media dotarły do tajnego raportu antyterrorystów, z którego wynika, że prawdziwa wersja zdarzeń w czasie zamachu w Nicei różni się od tej, jaką przedstawił opinii publicznej rząd. Według nowych informacji, ciężarówka, którą jechał terrorysta, wcale nie zatrzymała się z powodu interwencji francuskiej policji.

Zamach w Nicei miał miejsce 14 lipca br. Terrorysta, który wjechał ciężarówką w tłum ludzi świętujących z okazji Święta Narodowego Francji, zabił 87 osoby i ponad 200 ranił. Wśród ofiar były dwie Polki. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie (ISIS). Zamachowcem okazał się 31-letni Mohamed Lahouaiej Bouhle, obywatel Tunezji, który miał francuską kartę stałego pobytu.

Koniecznie przeczytaj: Francja: islamiści planują zamach z użyciem samolotu? „W Air France może działać siatka ISIS lub AQ”

Czytaj też: 16 dżihadystów z ISIS wysadziło się... przypadkiem

Z oficjalnych informacji podanych po zamachu, wynikało, że po to policja zastrzeliła zamachowca i dzięki temu udało się zatrzymać kierowany przez niego pojazd, a więc też uniknąć dalszych ofiar. Twierdził tak cały rząd, łącznie z prezydentem Francji Francoisem Hollande’em.

Teraz okazuje się, że prawdziwa wersja zdarzeń jest inna. Według ujawnionego raportu antyterrorystów, ciężarówka zatrzymała się po 1800 metrach, ponieważ samochód miał problemy techniczne. To pozwoliło policji dobiec do samochodu i zastrzelić zamachowca.

Warto przeczytać: Zamach na polskich obywateli na morzu? MON wdraża specjalne procedury po ostrzeżeniu z Moskwy

Podziel się