Szukaj

PILNE! Dwa wybuchy w metrze w Petersburgu. 10 osób nie żyje, wiele rannych. Prawdopodobny zamach [FOTO+WIDEO]

03-04-2017 15:36
Dwa wybuchy w metrze w Petersburgu Fot. Paul Joseph Watson‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W poniedziałek ok. godz. 14.30 czasu lokalnego w Petersburgu miały miejsce eksplozje w dwóch wagonach na dwóch stacjach metra – podaje Reuters, który powołuje się na rosyjskie służby ratownicze. Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK) potwierdził, że w wyniku eksplozji zginęło 10 osób. Rannych jest ok. 50 osób, w tym dzieci.

Władimir Putin w swoim oświadczeniu podał, że wszystkie wersje są brane pod uwagę, również zamach terrorystyczny. Lokalne media informują, że ładunek, który eksplodował w metrze był domowej roboty. Agencja Interfax podała, że został on naszpikowany metalowymi, ostrymi przedmiotami, tak, aby zwiększyć liczbę ofiar i skalę zniszczeń.

Telewizja Life News podaje, że wybuchy miały miejsce na stacjach Siennaja Płoszczad i Technologiczeskij Institut. Wszyscy stacje metra w Petersburgu zostały zamknięte. Służby poinformowały, że robią wszystko, aby nie dopuścić do kolejnych wybuchów. Według ostatnich informacji na stacji Plac Powstania znaleziono jeszcze jeden improwizowany ładunek wybuchowy.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczna reakcja widzów arabskiej telewizji na zamach w Rosji [FOTO]

Czytaj też: Rosjanin chciał się zemścić za zamach w Petersburgu. Spalił więc wioskę

Warto przeczytać: Zatrzymano domniemanego organizatora zamachu w Petersburgu. Rosyjska telewizja pokazała akcję służb [WIDEO]

Podziel się