Szukaj

UK: Potężny wybuch w polskim sklepie w Leicester. Niestety są ofiary śmiertelne. Nieoficjalne informacje na temat przyczyn eksplozji [wideo+foto]

26-02-2018 14:33
Eksplozja w Leicester Fot. TimmyLDN / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowały brytyjskie media, wczoraj około godziny 19.00 w Leicester doszło do potężnego wybuchu, a następnie pożaru w polskim sklepie znajdującym się pod lokalami mieszkalnymi. W wyniku tej eksplozji zginęły cztery osoby, zaś kolejne cztery zabrano do szpitala. Ich stan określa się jako krytyczny. Nie wiadomo, czy wśród poszkodowanych są Polacy.

Jak podają tamtejsze media, do wybuchu doszło dokładnie na Hinckley Road w Leicester. Ludzie będący świadkami zdarzenia niemal natychmiast ruszyli z pomocą uwięzionym osobom próbując odgrzebywać własnymi rękoma poszkodowanych przysypanych gruzami.  

Jednym ze świadków tego tragicznego zdarzenia był mieszkający w okolicy dziennikarz BBC, John Alexander który później relacjonował:

Mieszkam około 80 metrów od miejsca, w którym to się stało. Poczułem wstrząs, który był wstrząsem wywołanym jakby trzęsieniem ziemi i usłyszałem bardzo niski dźwięk, który brzmiał jak bardzo, bardzo szybki wyrzut ciśnienia. Myślałem, że mój dom spadnie na mnie, a wszyscy moi sąsiedzi powiedzieli to samo.

Koniecznie przeczytaj: UK: Wybuch i pożar w polskim sklepie w Leicester nie były nieszczęśliwymi wypadkami. Służby zatrzymały trzech muzułmanów podejrzanych o celowe podpalenie

Czytaj też: Donald Tusk zabrał głos w sprawie otrucia byłego rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii. Tak zdecydowanych słów nikt się nie spodziewał [foto]

Na tym etapie śledczy nie znają jeszcze przyczyny wybuchu. Jednak służby stanowczo podkreśliły, że nie był to zamach terrorystyczny. Nieoficjalnie, wszystko wskazuje na to, że po prostu doszło do eksplozji gazu. Jednak na potwierdzenie tych informacji trzeba jeszcze poczekać.

Dziś właściciel sklepu opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym poinformował, że żaden z pracowników nie odniósł poważnych obrażeń:

W związku z okropnymi wydarzeniami, które miały miejsce wczoraj, chwilę po 7 pm, pragnę powiadomić, że żadna z polskich dziewczyn nie została ranna podczas eksplozji i pożaru, których skutkiem było zawalenie się całego budynku na nasz sklep poniżej.

Wieczorem na zmianie był szef, który na całe szczęście został lekko ranny i znajduje się w szpitalu. Wam drodzy klienci dziękujemy za ten czas współpracy i za zaufanie jakim obdarzyliście nasz nowo otwarty sklep. Dziękujemy, że z nami byliście. 

Poniżej filmy i zdjęcie ukazujące eksplozję i pożar w Leicester:

Warto przeczytać: Szokujące odkrycie w zawalonej kamienicy w Poznaniu. Wybuch mógł być próbą zatuszowania… morderstwa. W ruinach odnaleziono kobietę z odciętą głową

Podziel się