Szukaj

Nagranie z momentu eksplozji w Egipcie. Zamachowiec-samobójca wysadza się przed kościołem w Aleksandrii [WIDEO]

09-04-2017 21:12
Wybuch przed kościołem w Aleksandrii Fot. David Bien / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Dzisiaj w Egipcie miały miejsce dwa zamachy na świątynie koptyjskie, w wyniku których zginęło ponad 40 osób, a 100 zostało rannych. Nagranie z monitoringu w pobliżu kościoła w Aleksandrii pokazuje moment eksplozji.

Pierwsza bomba wybuchła w środku kościoła w św. Jerzego w Tancie, na północ od Kairu. Kilka godzin później miejsce miała eksplozja przed kościołem w Aleksandrii. Zamachowiec-samobójca próbował wejść do świątyni, ale został skierowany do bramki z wykrywaczem metalu. Wtedy nastąpiła denotnacja ładunku.

Dzisiaj chrześcijańska społeczność Koptów obchodzi Niedzielę Palmową. Z tej okazji wierni licznie gromadzą się w kościołach. Wykorzystali to islamiści, którzy zapewne chcieli zabić jak najwięcej osób. Do ataków przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Więcej o zamachach tutaj: Kościoły spłynęły krwią chrześcijan. Tragiczny bilans dwóch zamachów w Egipcie [FOTO + WIDEO].

Koniecznie przeczytaj: Kościoły spłynęły krwią chrześcijan. Tragiczny bilans dwóch zamachów w Egipcie [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Wszczęto śledztwo ws. zabójstwa Magdaleny Żuk. Pojawiło się nowe nagranie z hotelu w Egipcie [WIDEO]

Moment eksplozji przed kościołem w Aleksandrii na nagraniu poniżej:

Warto przeczytać: Nowe trzyminutowe nagranie ze szpitala w Egipcie. Kim są mężczyźni, którzy pilnowali Magdę Żuk? [WIDEO]

Podziel się