Szukaj

Wybuch paniki w strefie kibica w Turynie. Ogromna liczba rannych [WIDEO]

04-06-2017 12:37 (aktualizacja: 04-06-2017 13:30)
Wybuch paniki w Turynie Fot. Fussballmovies / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Liczba ofiar wzrosła do 1500 osób, po tym jak w strefie kibiców Juventusu na placu San Carlo w Turynie doszło do wybuchu paniki. Kilka osób jest w poważnym stanie. Ludzie, myśląc, że wybuchła bomba, zaczęli się wzajemnie tratować.

Na Piazza San Carlo finałowy mecz Ligi Mistrzów oglądało tysiące fanów Juventusu Turyn, który ostatecznie przegrał z Realem Madryt 1:4. W pewnym momencie wśród fanów włoskiego klubu wybuchła panika. Przyczyną masowej histerii było zawalenie się metalowej konstrukcji (prawdopodobnie była przeciążona). Ludzie słysząc huk, myśleli, że to wybuch bomby i zaczęli uciekać, wzajemnie się popychając i depcząc.

Koniecznie przeczytaj: Relacja naocznego świadka zamachu w Manchesterze [WIDEO]

Czytaj też: A to ci pech! Zamachowiec-samobójca zdetonował bombę podczas… narady dżihadystów [WIDEO]

Na ten moment podaje się, że rany odniosło 1500 osób, w tym dwóch Polaków. Sześć osób jest w poważnym stanie, w tym 7-letnie dziecko. W szpitalach w Turynie ogłoszono stan kryzysowy w związku z ogromną ilością rannych.

Warto przeczytać: UK: Wybuch i pożar w polskim sklepie w Leicester nie były nieszczęśliwymi wypadkami. Służby zatrzymały trzech muzułmanów podejrzanych o celowe podpalenie

Podziel się