Szukaj

Wszystkie głowy ocalone! Nikt nie straci posady po wpadce Melanii Trump

23-07-2016 13:19
Melania Trump, żona Donalda Trumpa podczas przemówienia w 2016 r. Fot. Disney | ABC Television Group / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Przemowa żony Donalda Trumpa, kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych, miała być idealna. Jednak wygłoszone przez Melanię na wieczorze otwierającym konwencję Republikanów w Cleveland wystąpienie okazało się być poważną medialną wpadką. Jak podają zagraniczne media, wbrew oczekiwaniom, nikt nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Kampania Trumpa jak do tej pory była prowadzona bardzo profesjonalnie. Ubiegający się o fotel prezydenta miliarder otaczał się najlepszymi doradcami i specjalistami od pisania przemów (którzy wcześniej pracowali m.in. dla Goerge’a W. Busha). Wszystko uległo zmianie po poniedziałkowym wystąpieniu Melanii. Pochodząca ze Słowenii była modelka wygłosiła przemówienie, które zaskoczyło wszystkich…. łącznie z autorami napisanej dla niej mowy.

Koniecznie przeczytaj: „Pokładajcie swe nadzieje w Hillary” - przemowa Obamy na Konwencie Demokratów

Czytaj też: Konkurs na prezesa TVP. Kurski, Braun, Max Kolonko wśród kandydatów

Matthew Scully i John McConnell przygotowali tekst z miesięcznym wyprzedzeniem, tak aby Melania miała wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z jego treścią. Okazało się jednak, że żona Trumpa wolała powiedzieć coś zupełnie innego niż to, co zostało jej przesłane.

Przemówienie pewnie przeszłoby bez większego echa, gdyby nie fakt, że przypominało ono w dużej mierze wystąpienie Michelle Obamy sprzed ośmiu lat na konwencji wyborczej Demokratów. Melania została oskarżona o plagiat, a wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy ktoś celowo nie sabotuje kampanii Donalda Trumpa.

Jak podają amerykańskie media, Melania tłumaczyła, że pomysł na przemowę przyszedł jej do głowy przed samą konwencją. Żona kandydata na prezydenta zdecydowała się zmienić pierwotny tekst, dodać kilka słów „od siebie”; wszystko po to, by jej wystąpienie było bardziej… oryginalne.

Sztab Donalda Trumpa na różne sposoby próbował tłumaczyć niewątpliwą wpadkę jego żony.

Melania Trump bardzo chciała przemówić do Amerykanów frazami, które są dla nich znane – wyjaśniała Katrina Pierson, rzeczniczka Trumpa.

Paul Manafort, szef kampanii kandydata na prezydenta, powiedział, że przemowa była „wspaniała”, dodając, iż najwyraźniej Melania ma takie samo nastawienie do wartości rodzinnych jak Michelle Obama.

Melania na kilka dni stała się głównym tematem żartów w amerykańskich i światowych programach rozrywkowych, a przeciwnicy Donalda Trumpa nie omieszkali wykorzystać tego wydarzenia w swoich kampaniach.

Warto przeczytać: Turcja: rząd zablokował stronę WikiLeaks. Wcześniej serwis opublikował 300 tys. e-maili partii Erdogana

Podziel się