Szukaj

Wstrząsające relacje Polek odsiadujących wyroki w więzieniu w Peru [WIDEO]

30-10-2017 10:55
Przemyt kokainy w Peru Fot. Policja TV / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Kokaina i inne narkotyki to w Peru bardzo dochodowy interes, także dla turystów. Nic dziwnego, że wielu z nich jest zatrzymywanych w związku z przemytem. W więzieniu Santa Monica w Limie karę odbywają także Polki, których wypowiedzi nie pozostawiają złudzeń – chęć szybkiego zarobku, a nawet… miłość doprowadziły ich do przestępstwa.

W 7 zakładach karnych w Peru przebywa ok. 30 Polaków. Wśród nich są trzy młode kobiety – Agnieszka, Dorota i Wioleta. Dwie z nich już zostały skazane na wyrok 6 lat i 8 miesięcy więzienia za przemyt 3 kg kokainy. Dwudziestoletnia Wioleta oczekuje na wyrok za przemyt 3,5 kg kokainy.

Co ciekawe, wątek Nigeryjczyków powtarza się w tej historii. Schemat zawsze jest ten sam: zakochana dziewczyna decyduje się na wyjazd do Peru – przede wszystkim w celach finansowych, ale także z rozpaczy. Zapytane o przyczynę swojego działania kobiety przyznają jednak jednogłośnie: „Nie wiem, sama sobie zadaję to pytanie i nie potrafię na nie odpowiedzieć (Wioleta); „Tak naprawdę to teraz nie umiem tego wytłumaczyć. Najgorsza głupota w moim życiu (Agnieszka)”.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Siemoniak powołuje się na opinię sprawozdawcy ONZ z Peru [WIDEO]

Czytaj też: Szokujące zachowanie świadków brutalnego pobicia kobiety. Zamiast wezwać pogotowie, zaczęli robić zdjęcia [WIDEO]

W materiale wideo możemy zobaczyć codzienne życie Polek odbywających karę. Chociaż warunki, w których przebywają osadzone nie należą do najgorszych, Agnieszka ostrzega: Nie jest za dobrze. Nie radziłabym nikomu przyjeżdżać do Peru.

Zaczyna dramatycznie wzrastać liczba tych więźniów. Wszyscy robią to świadomie. Nie spotkałem się z przypadkiem, kiedy jakaś osoba nie wiedziała, że będzie robiła coś nielegalnego - mówi Dariusz Latoszek, polski konsul w Limie, który opiekuje się osadzonymi.

Warto przeczytać: Drastyczne nagranie z Warszawy. 92-letni kierowca nagle ostro przyśpiesza i wjeżdża w dwie kobiety. To nie koniec [+18 WIDEO]

Podziel się