Szukaj

Wymowne nagranie z arabskim dzieckiem. Opowiada, co zamierza robić ze swoimi wrogami [wideo]

06-05-2019 17:16
Arabski film Fot. Malgorzata Koraszewska / YouTube.com / YouTube
Podziel się

W internecie ukazało się kontrowersyjne nagranie, na którym widzimy małego jordańskiego chłopca, Amira Al-Khasawnego, który w rozmowie z matką zapowiada odwet za śmierć terrorysty Omara (zabił on dwóch Izraelczyków) i zapewnia, iż za cenę własnego życia jest gotowy wyzwolić Jerozolimę.

Na nagraniu chłopiec kieruje do matki m.in. następujące słowa:

Strzelę do Żydów, którzy zastrzelili Omara.

Kiedy jego matka ostrzegła go, że może zostać zabity, odpowiada:

To nic wielkiego, mamusiu. Umrę dla Jerozolimy. Czy Jerozolima nie jest warta śmierci?". To jest Jeruzalem! To jest cel nocnej podróży Proroka! Wyprzedali Jeruzalem! Obudź się, och Saladynie!

Film podzielił internautów. Część z nich zwróciła uwagę, że chłopiec jedynie dobrze odegrał swoją rolę. Inni zaś stwierdzili, że nagranie pokazuje, jak dzieci stają się ofiarami religijnego fanatyzmu oraz jak wykorzystywane są przez dorosłych do celów propagandowych i politycznych.

Koniecznie przeczytaj: Arabskie księżniczki skazane za poniżanie służby

Czytaj też: Szokujące nagranie z Radomia. Zamknął płaczące dziecko w pralce i się śmiał. Policja zatrzymała trzy osoby [wideo]

Warto przeczytać: Egipt: bohaterska postawa policjanta. Uratował małe dziecko dziecko, które wypadło z trzeciego piętra budynku [wideo]

Podziel się