Szukaj

Niemiecka polityk w bardzo ostrych słowach skrytykowała noworoczne życzenia policji w języku arabskim. Teraz grozi jej więzienie [FOTO]

03-01-2018 15:03
Beatrix von Storch Fot. James Rea / flikcr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

W ostatni dzień zeszłego roku, kolońska policja na swoim twitterowym koncie zamieściła noworoczne życzenia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że napisano je w języku arabskim. Takie postępowanie niemieckich służb zostało mocno skrytykowane przez działaczki partii AFD.

Beatrix von Storch napisała na Twitterze, że używanie języka arabskiego do informowania opinii publicznej, to próba oswajania Niemców z wkraczającą do ich kraju kulturą arabską:  

Co do diabła dzieje się w tym kraju? Dlaczego na oficjalnym koncie policji w Nadrenii Północnej-Westfalii zamieszczono tweet w języku arabskim. Uważacie, że w ten sposób uda wam się oswoić barbarzyńskie hordy muzułmanów dokonujących grupowych gwałtów?

Koniecznie przeczytaj: Sylwester w postępowym Berlinie. Specjalne strefy bezpieczeństwa zawiodły. Policja przyznaje, że doszło do ataków na tle seksualnym na kobiety

Czytaj też: Sylwester w Niemczech: w tym roku nie było powtórki sprzed dwóch lat i odnotowano pojedyncze ataki na kobiety. Oto dlaczego [FOTO+WIDEO]

Jak można się domyślić, jej twitterowe konto zostało już tymczasowo zablokowane. Uznano bowiem, że działaczka AFD „promowała nienawiść”, a także, zdaniem organów śledczych, „podżegała do nienawiści” wobec uchodźców. Dlatego też, tym wpisem zainteresowała się również prokuratura, która rozważa wszczęcie postępowania w tej sprawie. Jeżeli polityk zostaną postawione zarzuty, grozi jej grzywna lub nawet 3 lata więzienia.

W obronie Beatrix von Storch stanęła inna działaczka ADF, Alice Weidel, która również w bardzo stanowczy sposób odniosła się do tweetu niemieckiej policji. Na swoim profilu facebookowym napisała:  

Ten rok rozpoczyna się stosowaniem cenzury oraz kapitulacją naszych władz przed importowanym, plądrującym, obmacującym, bijącym i dźgającym nożami motłochem imigrantów, do których mamy się z łaski swojej przyzwyczaić. Niemiecka policja tymczasem posługuje się językiem arabskim, pomimo, że urzędowym językiem w tym kraju jest niemiecki.

Poniżej wpis niemieckiej policji w języku arabskim:

Warto przeczytać: Wymowna scena w berlińskim metrze. Imigranci awanturują się przed sylwestrem. Niemcy nie reagują - przerażeni spuszczają wzrok [WIDEO]

Podziel się