Szukaj

Wojsko zapłaci transseksualistom za zmianę płci!

05-10-2016 21:45
Bradley / Chelsea Manning
Podziel się

W Stanach Zjednoczonych od 3 października wojsko ma obowiązek sfinansować zmianę płci u transseksualnych członków armii. Szacuje się, że roczny koszt tego projektu wyniesie 8,4 mln dolarów. Departament Obrony USA jest coraz bardziej liberalny w tym względzie, za krytykę homoseksualistów czy transseksualistów żołnierz może zostać ukarany lub zdegradowany.

Pomoc finansowa armii ma obejmować zarówno terapię hormonalną, jak i zabieg chirurgiczny. Przywileje dla transseksualistów zostały wprowadzone m.in. w wyniku działalności Bradley’a Manninga, żołnierza amerykańskiej armii, który odsiaduje obecnie wyrok 35 lat więzienia za zdradę stanu i przekazanie Wikileaks tajnych dokumentów amerykańskiej armii. Niedługo po zakończeniu procesu Manning dokonał „coming outu” - ogłosił, że jest transseksualistą i zmienił imię na Chelsea. Były żołnierz prowadził w więzieniu głodówkę, dopóki amerykańskie wojsko nie zagwarantowało, że zapłaci za jego terapię hormonalną, umożliwiającą zmianę płci.

Koniecznie przeczytaj: Angielscy kibice chcą o sobie przypomnieć? Bijatyka w czasie meczu West Ham - Chelsea i 200 zakazów stadionowych

Czytaj też: Papież Franciszek ostro krytykuje propagandę gender, ale o homoseksualistach mówi już w innym tonie

Według szacunków firmy RAND, która przeprowadzała badanie w czerwcu tego roku, wynika, że w amerykańskim wojsku może służyć nawet 6,5 tys. transseksualistów.

„Reformy” w armii USA coraz bardziej idą w kierunku promowania gender i propagandy narzuconej przez środowiska LGBT. Niedawno Departament Obrony USA wydał specjalną 71-stronicową książeczkę instruującą żołnierzy, jak należy zachowywać się wobec transseksualistów, aby przypadkiem ich nie urazić. Za negatywne opinie wygłaszane wobec takich osób mają grozić kary.

Warto przeczytać: Norwegia: kontrowersyjne prawo pozwala zmieniać płeć już od 6 roku życia!

Podziel się