Szukaj

Włosi mają dość nielegalnych imigrantów i nie zamierzają bezczynnie czekać. Rząd właśnie podjął decyzję o wysłaniu wojska!

29-12-2017 15:47
Włoscy żołnierze zostaną wysłani do Nigru Fot. Nicholas Gemini / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Włochy, to kolejny europejski kraj, który samodzielnie poszukuje rozwiązań problemu masowej imigracji. Tamtejsze władze podjęły właśnie decyzje o wysłaniu żołnierzy do Nigru. Ich głównym zadaniem będzie zwalczanie przemytników, a także podejmowanie innych działań operacyjnych, które pozwolą na zatrzymanie fali nielegalnych imigrantów.

Włoski premier oficjalnie potwierdził, że do Nigru zostaną skierowane dwa kontyngenty wojskowe, które będą liczyły blisko 500 żołnierzy. Wybór tego kraju na miejsce walki z nielegalną imigracją nie jest przypadkowy. To właśnie Niger znajduje się na szlaku uchodźców, którzy z głębi Czarnego Lądu przemieszczają się od Libii, a stamtąd już wprost do Europy.

Na podjęcie tej decyzji wpłynęła oficjalna propozycja współpracy wystosowana przez rząd Nigru, który otwarcie przyznał, że nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem. Ponadto, jak stwierdził włoski premier, jest to jedyny afrykański kraj, który chce pomóc w zwalczaniu nielegalnej imigracji.  

Koniecznie przeczytaj: Włochy: Szokująca propozycja lewicowego polityka. Chce, aby włoską ludność Sardynii zastąpili muzułmańscy imigranci

Czytaj też: Premier Danii zapowiedział likwidacje gett zamieszkiwanych przez nielegalnych imigrantów. „Nie szanują naszych wartości i tradycji”

Wspomniane kontyngenty zostaną skierowane do Nigru już na początku przyszłego roku. Żołnierze będą dysponować łącznie dwoma samolotami i 130 pojazdami.

Obecnie włoscy żołnierze stacjonują również w Libii, gdzie wspomagają działania podejmowanie przez tamtejszy oficjalnie uznany rząd. 

Warto przeczytać: Duński polityk znalazł rozwiązanie dla problemu masowej migracji. „Wszyscy uchodźcy powinni zostać deportowani do swoich ojczystych krajów”

Podziel się