Szukaj

Włochy: Sklepikarz zaprotestował przeciwko naciskom niemieckiego unijnego komisarza. Wywiesił plakat z napisem: „Dla Niemców ceny o 50% wyższe"

01-06-2018 15:55
Flaga Włoch Fot. Nathan Hughes Hamilton / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Niemiecki komisarz Gunther Oettinger swoją niedawną wypowiedzią na temat wyborów parlamentarnych we Włoszech wywołał prawdziwą burzę. Jego słowa nie spodobały się wielu europejskim politykom, ale i również mieszkańcom Włoch. Przeciwko tak dużej ingerencji unijnego urzędnika zaprotestował m.in. pewien sklepikarz, który w swoim sklepie znajdującym się historycznym centrum Perugii, wywiesił kartkę ze specjalną informacją dla niemieckich turystów.

Włoski sklepikarz Andrea Fonte na wywieszonej kartce napisał:

Pragniemy poinformować klientów z Niemiec, że dla nich ceny są o 50% wyższe. Jesteśmy pasożytami, więc na pewno zrozumiecie.  

Bez wątpienia napis ten zauważyło wielu niemieckich turystów, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają do Perugii. Szacuje się, że w ciągu roku ten rejon Włoch odwiedza ok. 10 mln. Niemców.

Komunikat ten skomentował m.in. Niemiec Uli Plasman, który stwierdził, że od razu odkrył, iż jest to prowokacja, która, jego zdaniem, ma jednak swoje uzasadnienie:

Koniecznie przeczytaj: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Czytaj też: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Przyjechałem kupić buty i tu nagle, cóż to, widzę taki napis. Wiem, że to prowokacja. Chodź nie wiem o co dokładnie chodzi, to jednak po części się z nim zgadzam. 

Sam sklepikarz przyznał, że nie miał złych intencji, ale jedynie z nieco zabawny sposób chciał zwrócić uwagę na poważny problem, jakim są obecne włosko-niemieckie relacje:

Wina leży po obu stronach. Niemcy ingerują w sprawy naszego kraju, a nasze władze nigdy nie miały dość siły albo możliwości, zeby się sprzeciwić, albo raz na zawsze z tym skończyć.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu niemiecki komisarz Gunther Oettinger podczas wywiadu stwierdził, że Włosi nie powinni głosować na partie, które negatywnie wpływają na europejski rynek finansowy. Ponadto wyraził swoją nadzieję, że dzięki presji gospodarczej obywatele Włoch będą wiedzieli powinni popierać w wyborach. (Więcej: Niemiecki unijny komisarz Gunther Oettinger o wyborach parlamentarnych we Włoszech. „Rynki nauczą ich, na kogo trzeba głosować” [foto])

   

Warto przeczytać: Europoseł z Holandii chciał, aby Unia Europejska brała przykład z krajów Grupy Wyszehradzkiej w kwestii uchodźców. Teraz może dostać karę za „islamofobię” [wideo]

Podziel się