Szukaj

Włoski sąd skazał gwałciciela z Rimini na 16 lat więzienia. Wystarczająco wysoki wymiar kary?

10-11-2017 19:22
gwałciciel z Rimini Facebook
Podziel się

20-letni Kongijczyk, który razem z trzema innymi afrykańskimi imigrantami w nocy z 25 na 26 sierpnia na plaży w Rimini wielokrotnie brutalnie zgwałcił Polkę, a jej męża dotkliwi pobił, został skazany przez włoski sąd na 16 lat więzienia - informuje Polska Agencja Prasowa.

Guerlin Butungo jako jedyny odpowiadał przed sądem jako osoba dorosła, gdyż pozostali trzej sprawcy napaści to nieletni (rzekomo) w wieku od 15 do 17 lat.

Kongijczyk został skazany nie tylko za brutalny atak na polską parę. Afrykańczyka ukarano również za inne napady i rozboje dokonane w Rimini w sierpniu br.

Włoski prokurator domagał się kary 12 lat i 4 miesięcy więzienia w przypadku uznania ciągu tych wszystkich przestępstw i 14,5 roku, gdyby go nie stwierdzono.

Koniecznie przeczytaj: Horror Brytyjczyka, który zatrzymał się w muzułmańskim kraju. Trafił do więzienia, bo... dotknął Araba. „To było okropne. Byłem w celi z siedmioma innymi osobami”

Czytaj też: Przerażające wyniki francuskiego raportu. Muzułmanie przejmą Europę Zachodnią za… 40 lat

Pełnomocnik polskiej pary Maurizio Ghinelli złożył dodatkowo wniosek o odszkodowanie w wysokości pół miliona euro dla kilkakrotnie brutalnie zgwałconej Polki i 200 tys. euro dla jej pobitego do nieprzytomności partnera. Niestety sąd zasądził duże mniejsze odszkodowanie.

Warto przeczytać: Holenderka, która zabiła parę młodych Polaków na drodze, nadal nie została ukarana [WIDEO]

Podziel się