Szukaj

Czołowy włoski polityk niezwykle ciepło wypowiedział się o naszym kraju. „Polska jest państwem, z którego należy czerpać wzór”

13-03-2018 18:07
Mario Borghezio Fot. Mario Borghezio / facebook.com
Podziel się

Niedawno eurodeputowany Ligi Północnej, Mario Borghezio wystąpił w programie „Studio Zachód” emitowanym na antenie TVP Info. Podczas wywiadu polityk niezwykle ciepło wypowiedział się o naszym kraju. Nie tylko pochwalił działania obecnego rządu, ale również zapewnił, że nowo utworzony włoski rząd będzie otwarty na sojusz z naszym państwem.

Podczas rozmowy włoski polityk wypowiedział się na temat obecnych stosunków Włoch z Unią Europejską: 

Unia Europejska nie daje żadnych pozytywnych odpowiedzi na problemy Włoch, dlatego trzeba zmienić Unię Europejską. Przede wszystkim nie odpowiadać dłużej na światowe dyktanda rządów, które mówią nam, że mamy mieć otwarte drzwi dla każdego. To po prostu nie jest w porządku.

W trakcie wywiadu Mario Borhgezio został zapytany o możliwość sojuszu jego państwa z taki krajami jak Polska czy Węgry. Na to pytanie odpowiedział następującymi słowami:

Koniecznie przeczytaj: Europoseł z Holandii chciał, aby Unia Europejska brała przykład z krajów Grupy Wyszehradzkiej w kwestii uchodźców. Teraz może dostać karę za „islamofobię” [wideo]

Czytaj też: Węgrzy już postanowili – parlament przyjął ważną rezolucję dotyczącą Polski. Spory cios dla Unii Europejskiej

Oczywiście. Są to kraje, których tradycje polityczne, obywatelskie i kulturowe sprawiają, że są one duchowo bliskie naszemu krajowi. A dzisiaj, dzięki Bogu, to właśnie oni jako pierwsi rozwiesili flagę wolności przeciwko Unii Europejskiej.

Podczas rozmowy włoski polityk podkreślił również, że nowo utworzony włoski rząd będzie wzorował się na polskich władzach, które potrafią skutecznie dbać o interesy swojego kraju:

Polska ma rząd, który broni dumy narodowej i interesów narodowych. Powinniśmy brać przykład z rządów w Polsce. Nauczyć się z powrotem, jak być rządem, który broni słusznych interesów własnego narodu, współpracując prawdopodobnie w pełnej solidarności z innymi narodami Europy. Chcemy Europy narodów, a nie Europy anonimowego wysokiego finansowania, które reprezentuje Unia Europejska.

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Podziel się