Szukaj

Włoska policja brutalnie rozpędziła demonstrację. Ale wobec imigrantów jest bezradna [WIDEO]

26-07-2017 20:24
Włochy, manifestacja antyimigrancka Fot. Onlinemagazin / twitter / screen Twitter
Podziel się

Chociaż wobec nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu europejscy policjanci często wydają się bezradni, z całą stanowczością zwalczają manifestacje ugrupowań prawicowych.

Krążące w Internecie krótkie nagranie pokazuje, jak w jednym z włoskich miast tamtejsza policja pacyfikuje demonstrację.

Policjanci używają pałek i armatek wodnych do rozpędzenia niewielkiego zbiegowiska. Najwyraźniej manifestujący mają pecha, gdyż wystąpili pod włoskimi flagami i wznosili antyimigranckie hasła.

Organizatorem manifestacji była CasaPound Italia (CPI), włoski ruch narodowo-rewolucyjny i neofaszystowski, działający od 2003 roku. Chociaż odwołują się do Mussoliniego, odrzucają rasizm i islamofobię.

Koniecznie przeczytaj: Bunt przeciwko imigrantom. Kolejne europejskie kraje zamykają granice

Czytaj też: Obrzydliwe do tego stopnia, że aż ciężko uwierzyć. Tak imigranci „ubogacają” Włochy… [+18 WIDEO]

Spacyfikowana przez policję manifestacja była sprzeciwem wobec przyjmowania we Włoszech nielegalnych imigrantów oraz pomysłów na automatyczne nadawanie obywatelstwa dzieciom imigrantów urodzonym na terenie Włoch.

Warto przeczytać: W Irlandii brutalnie zamordowano Polaka. Miał 40 ran kłutych! Policja ujawnia tożsamość i apeluje o pomoc

Podziel się