Szukaj

Brytyjscy lekarze chcieli zostawić dwulatka na pewną śmierć – chłopca mogą uratować Włosi, którzy nadali mu obywatelstwo. Trwa walka z czasem

24-04-2018 17:10
Alfie Evans Fot. Alfie Evansx / Instagram / screen
Podziel się

Alfie Evans to 23-miesięczny chłopiec. Decyzją sądu dziecko zostało dziś odłączone od aparatury podtrzymującej życie. Ku zdziwieniu lekarzy, jego organizm się nie poddał i dziecko zaczęło samodzielnie oddychać. Włosi nadali chłopcu obywatelstwo i zaapelowali o pozwolenie na przetransportowanie go do Rzymu.

Historią dwuletniego Alfiego Evansa żyje cały świat. Brytyjski sąd podjął decyzję o odłączeniu chłopca od aparatury podtrzymującej życie, choć rodzice nalegali, aby kontynuować jego leczenie. O kontrowersyjnej sprawie pisaliśmy szerzej tutaj: Wojciech Cejrowski wystosował dramatyczny apel. „W Wielkiej Brytanii ma się odbyć egzekucja 2-letniego chłopca”. Dziecko reaguje na rodziców [foto+wideo].

Choć od odłączenia chłopca od aparatury medycznej minęło już kilkanaście godzin, mały Evans dalej żyje. Dla wielu osób jest to prawdziwy cud oraz dowód na to, że sąd oraz lekarze byli w błędzie.

Koniecznie przeczytaj: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Czytaj też: „Nie każdy lubi dzieci, życie to cierpienie” – 18-latka w szokujący sposób tłumaczy, dlaczego jej zdaniem aborcja powinna być legalna [wideo]

Nieważne co się stanie, on już udowodnił, że lekarze się mylili

– powiedział ojciec chłopca.

Dziś sędzia Justice Hayden po raz kolejny zdecyduje o tym, czy chłopiec znów zostanie podpięty do aparatury medycznej. Ponadto sąd zajmie się również sprawą Włochów, którzy nadali Evansowi obywatelstwo i wizę dyplomatyczną pozwalającą na bezpieczny transport do Rzymu.

Lekarze z kliniki „Bambino Gesu” przekonują, że są gotowi podjąć się leczenia chłopca. Potrzebna jest jednak zgoda brytyjskiego sądu, wcześniejsze wnioski były odrzucane.

Mały Alfie przebywa w tej chwili w Liverpoolu. Przed szpitalem zgromadzili się protestujący, dla których decyzja o odłączeniu chłopca od aparatury podtrzymującej życie była absurdalna.

Do ludzi na całym świecie zaapelował ojciec dziecka Thomas Evans, który prosi o modlitwę za swojego syna.

Teraz modlimy się mocno, aby Justice Hayden uwolniła Alfiego. W przeciwnym wypadku Alfie umrze. Proszę, módlcie się. Możecie modlić się w domu, w swoim samochodzie i w pracy. Zachęcam wszystkich, aby stanęli razem po stronie Alfiego. Módlcie się mocno, aby chronić to małe, niewinne błogosławione dziecko.

Warto przeczytać: Niemcy: 24-letnia kobieta pokłóciła się z nastoletnimi imigrantami. Teraz w stanie krytycznym walczy o życie w szpitalu

Podziel się