Szukaj

To jest chore! Włoscy naukowcy uważają, że można zabijać niechciane noworodki. „Mają jedynie potencjał, aby stać się osobą”

03-10-2017 15:29
Włoscy naukowcy chcą mordować narodzone dzieci
Podziel się

Przedstawiciele lewicowego świata „nauki” przekraczają kolejne grancie. Włoscy bioetycy Alberto Giubilini i Francesca Minerva stwierdzili, że lekarze powinni mieć prawo do zabijania noworodków, których nie chcą rodzice.

Swoje wywody para włoskich etyków opublikowała „Journal of Medical Ethic” - naukowym czasopiśmie, które zajmuje się kwestią etyki i moralności we współczesnej medycynie. Giubilini i Minerva, którzy mają tytuły doktorskie z filozofii i etyki medycznej, współpracują ze znanymi uczelniami, między innymi z Uniwersytetem Oksfordzkim.

Naukowcy przekonują, że nowonarodzone dziecko nie jest jeszcze świadome swojego istnienia, nie ma więc takiego samego prawa do życia co świadoma osoba - w razie „konieczności” można je więc zabić. Według włoskich etyków dzieci chore (np. z wadami genetycznymi) można mordować bez skrupułów. Także zdrowe noworodki nie są bezpieczne – wystarczy, że ich rodzice stwierdzą, że mają inne priorytety w życiu niż wychowywanie dzieci.

Koniecznie przeczytaj: Poruszający głos w obronie nienarodzonych dzieci. Słowa amerykańskiego aktora z zespołem Downa wzruszyły senatorów na Kapitolu [WIDEO]

Czytaj też: Szokujące nagranie z Wielkiej Brytanii. Dwójka dzieci imigrantów brutalnie bije białego 11-latka [WIDEO]

Wychowanie niechcianego dziecka może być zbyt dużym brzemieniem dla rodziny i społeczeństwa. Nie możemy zakazać aborcji, tylko dlatego, że płód, a potem urodzone dziecko, mają jedynie potencjał, by stać się osobą – przekonują Giubilini i Minerva, którzy zabijanie noworodków określili mianem „aborcji po urodzeniu”.

Odrażające teorie pary etyków spotkały się z ogromnym sprzeciwem w środowisku medycznym. Włoscy naukowcy, którzy zaczęli otrzymywać po publikacji swojego artykułu kolejne pogróżki, tłumaczyli się, że były to „tylko rozważania teoretyczne”.

Znaleźli się jednak tacy, którzy stanęli w ich obronie. Szef oksfordzkiego centrum etyki medycznej i wydawca „Journal of Medical Ethic” prof. Julian Savulescu wyraził swoje oburzenie atakami na naukowców.

Bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy świadkami ataku fanatyków na wartości liberalnego społeczeństwa - powiedział Savulescu.

Warto przeczytać: Wymowne zestawienie. Muzułmańskie dzieci w Wielkiej Brytanii krzyczące „Allah Akbar” i mali patrioci z Polski [WIDEO]

Podziel się