Szukaj

Włochy: Radio Maryja ostro skrytykowane przez Watykan

05-11-2016 15:34
Arcybiskup Giovanni Angelo Becciu Fot. Casa Rosada / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Arcybiskup Angelo Becciu, przedstawiciel Watykanu i bliski współpracownik papieża Franciszka potępił tezę wysuwaną we włoskim Radiu Maryja o tym, że ostatnie trzęsienie ziemi to „kara Boska” za przyjęcie przez tamtejszy parlament ustawy o legalizacji związków partnerskich osób o orientacji homoseksualnej.

Abp Becciu, który w Watykanie pełni funkcję podobną do sekretarza stanu, powiedział, że wypowiedź, która pojawiła się we włoskim Radiu Maryja jest „obraźliwa dla wierzących i skandaliczna dla tych, którzy nie wierzą”. Duchowny stwierdził, że łączenie tragedii, takich jak trzęsienie ziemi, z domniemaną karą Bożą nawiązuje do czasów przedchrześcijańskich i nie jest zgodne z obowiązującą teologią Kościoła. Włoski arcybiskup podkreślił, że zgodnie z wizją przedstawioną przez Chrystusa, Bóg nie jest „kapryśny i mściwy”.

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Duda na 25-leciu Radia Maryja mówił o skuteczności „moherowych beretów”

Czytaj też: Joanna Scheuring-Wielgus w radiu RMF. Cała seria wpadek posłanki Nowoczesnej [WIDEO]

Przedstawiciel Watykanu nie szczędził Radiu Maryja ostrych słów. Stwierdził, że interpretacja przedstawiona w katolickiej rozgłośni jest „bardziej pogańska niż chrześcijańska”, a także obraża samą Matkę Boską:

Kto przywołuje karę Bożą przed mikrofonami Radia Maryja, obraża samo imię Matki Bożej, którą wierzący postrzegają jako miłosierną matkę, pochylającą się nad swymi płaczącymi dziećmi i ocierającą ich łzy, zwłaszcza w straszliwych momentach, jak trzęsienie ziemi.

Duchowny poprosił też o wybaczenie ofiary trzęsienia ziemi, które mogły się poczuć dotknięte kontrowersyjną wypowiedzią. Abp Becciu dodał też, że Radio Maryja musi „skorygować ton swego języka i bardziej dostosować go do Ewangelii oraz orędzia miłosierdzia”.

Warto przeczytać: Ranking najbardziej opiniotwórczych mediów – październik 2016

Podziel się