Szukaj

Włochy mogą przyjąć ćwierć miliona imigrantów z Libii

16-03-2017 20:45
Flaga Włoch Fot. Nathan Hughes Hamilton / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Około 250 tysięcy imigrantów ma przypłynąć w tym roku do Włoch z Libii. Publicznie o problemie poinformowała gazeta „La Stampa”.

Autor artykułu w tym dzienniku dodaje, że oznacza to wzrost napływu ludzi z tego kraju o 70 tysięcy, w porównaniu z rokiem ubiegłym, który został uznany za rekordowy pod tym względem. W 2016 roku na półwysep apeniński przybyło ponad 180 tysięcy ludzi.

Turyński dziennik donosi, że prognozy do jakich dotarła gazeta pochodzą z agend rządowych, a nie są to przewidywania oparte na słabych przesłankach. Faktyczne prawdopodobieństwo ziszczenia się tych kasandrycznych wieści musi być wysokie. Dowodem na to, jest determinacja Rzymu w przyspieszeniu porozumień zawartych z Trypolisem przez Paolo Gentiloniego i Fajiza Mustafę as-Saradża.

Koniecznie przeczytaj: Brutalny atak na pracowników ośrodka dla uchodźców w Niemczech. Imigranci użyli noży i metalowych prętów [WIDEO +18]

Czytaj też: Włochy: 14-latka została ogolona na łyso, bo nie nosiła hidżabu

Układ między tymi państwami przewiduje, że Włochy udzielą Libii wsparcia technicznego, koniecznego do efektywnego patrolowania morza tak, by zatrzymać potencjalnych migrantów. Libijczycy otrzymają statki patrolowe, które będą wykorzystywane właśnie do wspomnianych wyżej celów. Dodatkowo Włochy do końca marca mają zakończyć szkolenie oficerów i innych wojskowych, którzy będą odpowiadać za zatrzymanie ludzi uciekających z Libii drogą morską do Europy. Od początku roku 2017 do Włoch przybyło już 16 tysięcy migrantów.

 

Warto przeczytać: Niezwykle brutalny napad w madryckim metrze. Dwaj imigranci z Maroka zaczęli dusić mężczyznę, którego chcieli okraść [wideo]

Podziel się