Szukaj

Włochy: tylko 5,4% osób ubiegających się o azyl to faktycznie uchodźcy

24-04-2017 01:30
Imigranci stojący w rzędzie Fot. George Laoutaris / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Włoscy urzędnicy policzyli, ilu imigrantom ubiegającym się o azyl w ich kraju należy się status uchodźcy. Okazało się, że tylko niewielka część wniosków składana była przez osoby rzeczywiście uciekające przed wojną czy prześladowaniami.

Spora część mediów, głównie lewicowych usiłuje przekonać Europejczyków, że przepływający Morze Śródziemne przybysze z Afryki Północnej to uchodźcy, do tego w większości kobiety z dziećmi. Jak wynika z najnowszego raportu, opierającego się na danych włoskich urzędów, rzeczywistość jest zgoła odmienna.

W 2016 r. złożono we Włoszech ponad 123 tys. wniosków o azyl. Urzędnicy przebadali ich ponad 90 tys. Okazało się, że tylko w zaledwie 5,4% przypadków mogli wydać decyzję pozytywną. Zdecydowana większość rzekomych uchodźców okazała się imigrantami liczącymi na darmowy socjal (wśród nich zapewne nie brakowało wysłanników islamskich organizacji terrorystycznych).

Koniecznie przeczytaj: ABW aresztowała bojownika Państwa Islamskiego. W Polsce miał… status uchodźcy

Czytaj też: Włoska prokuratura: nielegalni imigranci przerzucani są na Sycylię luksusowymi jachtami

Dodajmy, że nie wszystkie osoby, które przedostały się na Półwysep Apeniński – a według oficjalnych danych w 2016 r. było ich aż 181 tys. - ubiegały się o azyl. Rzeczywisty stosunek uchodźców do imigrantów jest więc jeszcze mniejszy.

Warto przeczytać: Selim Chazbijewicz, polski Tatar przekonuje, że muzułmańscy imigranci nie zasymilują się w naszym kraju [WIDEO]

Podziel się