Szukaj

Z powodu suszy Arabowie chcieli sztucznie zwiększyć opady deszczu. Przesadzili. Pół kraju znalazło się pod wodą [WIDEO]

21-12-2017 12:58
Powódź w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Fot. NCMS_media / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Od wielu już lat władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich walczą z suchym pustynnym klimatem. Do tego celu wykorzystywana jest technologia, która pozwala na sztucznie wywoływanie deszczu. Tym razem jednak doprowadzono do zbyt dużej ilości opadów.

Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ostatnim czasie walczy z suszami na terenie kraju. W celu poprawy warunków atmosferycznych wykorzystuje się metodę tzw. „zasiewania chmur”. W skrócie polega ona na tym, że tuż przed nadejściem frontu burzowego z samolotów rozpyla się w powietrzu kryształki soli. To zaś powoduje, że opady są intensywniejsze, a jednocześnie docierają również tam, gdzie naturalnie nigdy nie występują.  

Koniecznie przeczytaj: Pentagon prowadził tajne badania na temat UFO. Opublikowano nagrania z tajemniczymi obiektami latającymi [WIDEO]

Czytaj też: Gorąco w Sejmie. Beata Szydło w bardzo ostrym i emocjonalnym wystąpieniu odpowiedziała opozycji, która chciała ją odwołać [WIDEO]

Tym razem użyto jednak zbyt wiele kryształków, co spowodowało, że opady deszczu były o wiele większe niż zakładano i doprowadziły do stanu niemalże klęski żywiołowej.  

Potężne nawałnice nawiedziły zachodnie regiony kraju. Meteorolodzy musieli wydawać ostrzeżenia dla mieszkańców przed  niebezpiecznymi warunkami pogodowymi. Policja z kolei radziła kierowcom, aby ci omijali górskie drogi. Tam bowiem ulice zamieniały się w rwące potoki. Konieczna była także ewakuacja niektórych miast i mniejszych miejscowości.

W mediach społecznościowych pojawiło się już kilka filmów dokumentujących anomalie pogodowe w Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Poniżej niektóre z nagrań:

Warto przeczytać: Syria: Irański żołnierz odważył się zatańczyć „electro”. Za swój taneczny występ może zostać skazany na... karę śmierci [WIDEO]

Podziel się