Szukaj

Niemcy: Podczas islamskiej konferencji w Berlinie serwowano wieprzowinę. W kraju wybuchła fala oburzenia

03-12-2018 15:03
Horst Seehofer
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, w trakcie islamskiej konferencji zorganizowanej przez niemiecki MSZ w Berlinie, gościom serwowano wieprzowe wędliny w tym kaszankę. Taka decyzja organizatorów oburzyła nie tylko środowiska muzułmańskie, ale również lewicowo-liberalne media.

Warto przypomnieć, że Koran zakazuje muzułmanom spożywania wieprzowiny oraz wyrobów zawierających krew.

Lewicowo-liberalny „FrankfurterRundschau” sugeruje, że nie doszło do zwykłej kateringowej pomyłki, lecz prawdopodobnie zrobiono to z pełną premedytacją: 

Wielu muzułmanów zastanawia się, czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chciało zrobić znak z kaszanki. Czy było to mniej lub bardziej ukryte przesłanie, zgodnie z mottem: my, nie-muzułmanie, nie pozwalamy sobie decydować, co trafi na talerz? Może to nawet osobiste przesłanie Horsta Seehofera, który wierzy, że islam nie należy do Niemiec?

Koniecznie przeczytaj: Polska chce być „liderem wspierania Ukrainy”. Tymczasem oto, co robią Francja, Niemcy i UE

Czytaj też: Niemcy mają poważny problem z antysemityzmem. Według sondażu to kraj, gdzie najczęściej dochodzi do napaści na Żydów

Jak jednak zauważa dziennikarka Ferda Ataman z portalu „Spiegel Online”, tego rodzaju wpadka przydarzyła nie po raz pierwszy w historii tej imprezy. Do podobnego zdarzenia doszło podczas inauguracyjnego spotkania w 2006 roku.

Warto przeczytać: Znany brytyjski wokalista Zayn Malik porzucił islam. Muzułmanie nawołują do bojkotu [foto+wideo]

Podziel się