Szukaj

Wielka Brytania: weganie domagają się wycofania nowych banknotów

01-12-2016 16:17
Nowy banknot 5-funtowy Fot. Bank Anglii
Podziel się

Ponad 100 tys. Brytyjczyków podpisało już petycję w sprawie wycofania 5-funtowych banknotów - podaje dailymail.co.uk. Obrońcom praw zwierząt nie podoba się, że do produkcji wypuszczonych przez Bank Anglii papierowych pieniędzy używany jest łój zwierzęcy.

Weganie i wegetarianie chcą całkowitej wymiany wypuszczonych na rynek przed dwoma miesiącami nowych banknotów 5-funtowych. Bank Anglii potwierdził niedawno na Twitterze, że zawierają one śladowe ilości łoju (tłuszczu zwierzęcego o twardej konsystencji). Podano także, że banknoty o nominale 10 i 20 funtów, które znajdą się w obiegu do 2020 r. także zostaną wyprodukowane z użyciem „kontrowersyjnej” substancji. Przy okazji Bank Szkocji postanowił zapewnić, że emitowane przez niego banknoty są w 100% „przyjazne” dla wegan.

Koniecznie przeczytaj: Protest nagich obrońców praw zwierząt w centrum Barcelony [WIDEO]

Czytaj też: Czarnoskóry piłkarz Korony Kielce czyta „rasistowską” bajkę dzieciom. Lewica nie mogła się z tym pogodzić... [WIDEO]

Obrońcy praw zwierząt w Wielkiej Brytanii cały czas zbierają podpisy pod internetową petycją z żądaniem wymiany banknotów, podkreślając, że są one„nie do zaakceptowania dla milionów wegan, wegetarian i grup wyznaniowych w Wielkiej Brytanii”.

Warto przeczytać: Dziennikarka „Wyborczej” doradza rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej, jak uniknąć ekshumacji. Nagrała wideo… na cmentarzu

Podziel się