Szukaj

Większość Szwedów zarzuca mediom kłamstwa na temat imigrantów

31-05-2017 12:52
Ramadan nową tradycją w Szwecji Fot. Prawa strona / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Pogłębiający się problem z muzułmańskimi imigrantami sprawia, że Szwedzi zaczynają otwierać oczy. Już ponad połowa badanych uważa, że media nie mówią prawdy o problemach z imigrantami.

Badanie przeprowadził państwowy Instytut Badań nad Mediami „Insitute”. 54 procent respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem: „Szwedzkie media nie mówią prawdy o problemach społecznych związanych z imigracją”, podczas gdy tylko 27 procent stwierdziło, że się nie zgadzają z tym stwierdzeniem.

Z powodu swojej zamożności i bardzo dobrych warunków socjalnych, Szwecja jest jednym z ulubionych państw docelowych nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Masowy napływ przybyszów spoza Europy i ich niechęć do asymilacji sprawiły, że w kraju powstały imigranckie enklawy – tzw. strefy „no-go”, do których nawet policja wkracza jak na wojnę. Od początku kryzysu imigracyjnego w Szwecji drastycznie wzrosła też przestępczość (pisaliśmy o tym m.in. tutaj: Szwedzki policjant opowiada, jak naprawdę wygląda sytuacja w strefach dla imigrantów...

Tymczasem polityczna poprawność głównych szwedzkich mediów sprawia, że informacje na temat problemów z imigrantami są przemilczane lub przekłamywane. Media oskarżane są wręcz o cenzurę – m.in. rozmazywanie twarzy imigrantów podejrzanych o popełnienie przestępstwa czy nawet retuszowanie zdjęć, by nie ukazywały ciemniejszej karnacji sprawców przestępstw.

Koniecznie przeczytaj: Amerykańska dziennikarka krytykuje poprawność polityczną po kolejnym zamachu [WIDEO]

Czytaj też: Leszek Miller zapowiada, że Europa zapłaci za poprawność polityczną

Potrzeba poważnej dyskusji na temat postawy dziennikarzy i mediów, którzy mówią o problemie imigracji – stwierdził Lars Truedson, dyrektor „Institute”.

Warto przeczytać: Staną przed sądem, bo nie puścili dziecka do meczetu

Podziel się