Szukaj

Wenezuela: policyjny helikopter ostrzelał budynek Sądu Najwyższego [WIDEO]

28-06-2017 10:30
Wenezuela: Policyjny helikopter ostrzelał budynek Sądu Najwyższego Fot. Mete Sohtaoğlu / Twitter / screen Twitter
Podziel się

We wtorek w stolicy Wenezueli, Carasas policyjny helikopter ostrzelał budynek Sądu Najwyższego – podaje PAP. Prezydent Nicolas Maduro stwierdził, że był to „atak terrorystyczny będący częścią zamachu stanu”.

Dokładne okoliczności zdarzenia pozostają niejasne. Według rządowych źródeł policyjny helikopter został uprowadzony przez oficera armii. W kierunku budynku Sądu Najwyższego wystrzelono dwa granaty, z których jeden nie eksplodował. Niektóre źródła mówią o czterech wystrzelonych granatach.

Na nagraniach, które pojawiły się w internecie, widać niebieski helikopter krążący nad centrum Caracas, słychać też odgłosy wybuchów.

Koniecznie przeczytaj: Metro jest za darmo, ponieważ nie ma z czego zrobić biletów. W Wenezueli absurdy komunizmu wkroczyły na wyższy poziom

Czytaj też: Kryzys gospodarczy w Wenezueli coraz większy. McDonald’s musiał wstrzymać sprzedaż Big Mac’a

Oficer, który miał ostrzelać budynek SN, w oświadczeniu zamieszczonym na Instagramie przedstawił się jako Oscar Perez. Wojskowy, stojący na nagraniu w towarzystwie uzbrojonych i zamaskowanych mężczyzn w mundurach, potępił w nim „kryminalny rząd” Maduro i wezwał mieszkańców Wenezueli do „stawienia oporu tyranii”.

Jesteśmy koalicją wojskowych, policjantów i cywilów, którzy dążą do stabilizacji i są przeciwnikami tego kryminalnego rządu. Nie należymy do żadnej orientacji politycznej ani partii. Jesteśmy patriotami - oświadczył Perez.

 

Warto przeczytać: Wenezuelski rząd zapowiedział, że rozda dzieciom 4 mln zabawek, które wcześniej… ukradł

Podziel się