Szukaj

Węgrzy już postanowili – parlament przyjął ważną rezolucję dotyczącą Polski. Spory cios dla Unii Europejskiej

21-02-2018 01:22
Portret Viktora Orbana Fot. Európa Pont / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Sytuacja Polski w Unii Europejskiej w dalszym ciągu jest napięta. Odkąd Komisja Europejska zdecydowała się wprowadzić art. 7 wobec naszego kraju, rząd potrzebował sojusznika, który stanąłby po jego stronie. Wiemy już, że kimś takim będą Węgry.

Beata Mazurek poinformowała za pomocą Twittera o przyjęciu ważnej dla Polski rezolucji na Węgrzech. W Budapeszcie ustalono, że w sporze pomiędzy Komisją Europejską a rządem Prawa i Sprawiedliwości Viktor Orban wraz z resztą polityków poprze partię Jarosława Kaczyńskiego.

Koniecznie przeczytaj: Viktor Orban pamiętał o Polsce podczas węgierskiego Marszu Pokoju. W płomiennym przemówieniu podkreślił, jak istotna jest nasza przyjaźń [wideo]

Czytaj też: Europoseł z Holandii chciał, aby Unia Europejska brała przykład z krajów Grupy Wyszehradzkiej w kwestii uchodźców. Teraz może dostać karę za „islamofobię” [wideo]

Nie była to jednak decyzja jednogłośna. Węgierska opozycja trwała przy stanowisku, że Unia Europejska swoimi działaniami nie uderza w Polskę jako całość, a jedynie partię rządzącą. Dlatego też uważali, że działania KE były stosowne. Mimo to większość posłów uznała, że brak wsparcia dla naszego kraju byłby „zdradą”.

Węgrzy uważają również, że w ten sposób będą mogli lepiej negocjować z Unią Europejską. Z kolei dla Polski wsparcie na arenie międzynarodowej będzie niezwykle cenne. Zwłaszcza w sytuacji, gdy węgierscy politycy swoimi głosami są w stanie zablokować nałożenie na nas ograniczeń członkowskich. 

Warto przeczytać: Czołowy włoski polityk niezwykle ciepło wypowiedział się o naszym kraju. „Polska jest państwem, z którego należy czerpać wzór”

Podziel się