Szukaj

Według amerykańskiej feministki legalizacja aborcji ochroni nas przed globalnym ociepleniem

22-09-2016 12:54
Amerykańska feministka Gloria Steinem, Nowy York, 2011 Fot. Marnie Joyce / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Gloria Steinem, znana amerykańska feministka, wygłosiła tezę, która może zaskoczyć nawet najbardziej postępowe środowiska. Lewicowa działaczka w zeszłym tygodniu powiedziała, że „zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci to główna przyczyna globalnego ocieplenia”.

Zdumiewające słowa padły podczas przemówienia Stein na spotkaniu Planned Parenthood, które odbyło się 15 września br. w Memphis (Tennessee). Przypomnijmy, że Planned Parenthood Federation of America (PPFA) to organizacja, która aktywnie działa na rzecz legalizacji aborcji i zakłada kliniki oferujące zabiegi przerywania ciąży. Dodatkowo „walczy” z chorobami wenerycznymi, domaga się szerszego dostępu do antykoncepcji i propaguje „kompletną edukację sek·sualną”. Teraz okazuje się, że feminizm to również walka o zatrzymanie zmian klimatycznych, rzekomo wywołanych przez działalność człowieka. Tak więc, reasumując, według „obrończyni praw kobiet” zmuszanie do rodzenia dzieci i brak dostępu do aborcji podnosi temperaturę na Ziemi!

Koniecznie przeczytaj: Globalne ocieplenie to mit. Holenderscy naukowcy opublikowali dowody

Czytaj też: Sejm poparł obywatelski projekt „Stop Aborcji”! Zobacz, kto był za aborcją, a kto przeciw (pełna lista NAZWISK)

Stein nie po raz pierwszy mówiła o globalnym ociepleniu w kontekście praw reprodukcyjnych. Feministka wspominała już o tym w zeszłym roku, kiedy krytykowała nauczanie Kościoła Katolickiego i papieża Franciszka, który mówił o świętości życia i wzywał do ochrony nienarodzonych dzieci. W wywiadzie z października 2015 r. dla „Cosmopolitan” Stein powiedziała: Globalne ocieplenie spowodowane jest przeludnieniem na Ziemi. Przyczynia się do tego rodzenie przez kobiety dzieci, których nie urodziłyby, jeżeli mogłyby wybierać.

Stein poza głoszeniem tez o globalnym ociepleniu na spotkaniu w Memphis powiedziała też, że: „nie ma nic ważniejszego niż wolność w sferze reprodukcji ”, a następnie skrytykowała ruchy pro-life za walkę z antykoncepcją i sodomią.

Dlaczego ci sami ludzie, którzy są przeciw antykoncepcji i aborcji, jednocześnie krytykują sek·s między dwoma mężczyznami czy dwiema kobieta? - zapytała Stein. Dzieję, się tak dlatego, ponieważ te osoby są przeciw jakimkolwiek stosunkom, które nie mogą zakończyć się reprodukcją - „inteligentnie” podsumowała feministka.

Urodzona w 1934 r. w stanie Ohio Gloria Stein to aktywna działaczka ruchu feministycznego, „ikona” dziennikarstwa i założycielka „kultowego” magazynu „Ms". Jest córką niemiecko-polskiego Żyda, w przeszłości pracowała jako szpieg dla CIA.

Warto przeczytać: Za krytykę aborcji mają grozić nawet dwa lata więzienia!

Podziel się