Szukaj

Ważne oświadczenie szefa węgierskiej dyplomacji. „Polscy przyjaciele zawsze mogą na nas liczyć”

31-08-2017 22:36
Péter Szijjártó, węgierski minister spraw zagranicznych Fot. Cancillería del Ecuador / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó potwierdził dzisiaj, że Węgry cały czas wspierają Polskę w sporze z Komisją Europejską. „Nie przyłożymy ręki do żadnych kroków ze strony Unii Europejskiej, które zaszkodziłyby Polsce” - oświadczył węgierski polityk.

Dzisiejsza debata o praworządności w Polsce udowodniła, że Frans Timmermans, wiceprzewodniczący KE nie rezygnuje z prowadzenie krucjaty przeciw naszemu krajowi. Unia Europejska jednak, aby nałożyć na nas potencjalne sankcje musiałaby uzyskać poparcie wszystkich państw członkowskich.

Tym bardziej więc dzisiejsze jednoznaczne stanowisko Węgier jest tak ważne.

Péter Szijjártó po spotkaniu szefów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego potwierdził, że Polska może liczyć na poparcie ze strony Węgier.

Koniecznie przeczytaj: Unijny Trybunał Sprawiedliwości oddalił skargę Słowacji i Węgier ws. przymusowej relokacji uchodźców

Czytaj też: Polski rząd nie zamierza ustępować KE. Mocna odpowiedź Beaty Szydło [WIDEO]

Polscy przyjaciele zawsze mogą na nas liczyć, mogą liczyć na naszą solidarność, i nie przyłożymy ręki do żadnych kroków ze strony Unii Europejskiej, które zaszkodziłyby Polsce – powiedział.

Węgierski minister nie szczędził również gorzkich słów pod adresem KE.

Niestety widzimy, że Komisja Europejska bardzo wyraźnie stosuje wobec Polski podwójne standardy. To nie do przyjęcia. Byłoby dobrze, gdyby instytucje europejskie, zamiast upatrywania sobie niektórych państw członkowskich, skoncentrowały się na rzeczywistych problemach – stwierdził.

Byłoby lepiej, gdyby europejskie instytucje w Brukseli zajmowały się raczej tym, jak przywrócić bezpieczeństwo Europie i Europejczykom zamiast zupełnie bezzasadnie dręczyć niektóre państwa członkowskie – dodał Szijjártó.

Warto przeczytać: Ryszarda Petru przedstawia plan, który ma zapewnić poparcie dla jego ugrupowania [WIDEO]

Podziel się