Szukaj

Emma Watson w otwartym liście krytykuje Polskę. Feminizującej aktorce nie podoba się nasze „restrykcyjne” prawo

03-10-2018 15:22
Emma Watson Fot. Alyssa Putrisari / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Kolejna znana gwiazda z zagranicy wypowiada się na temat naszego kraju. Tym razem aktorka Emma Watson, która sama siebie określa jako feministkę, w liście otwartym krytykuje Polskę za jej zdaniem „restrykcyjne prawo aborcyjne”.

List 28-letniej aktorki, znanej głównie z serii filmów o Harrym Potterze, jest skierowany do zmarłej w 2012 r. Savity Halappanavar, której historia wstrząsnęła Irlandią. Kobiecie odmówiono usunięcia zagrożonej ciąży. Po poronieniu zmarła w wyniku sepsy.

Jej sprawa doprowadziła do ogólnokrajowej debaty i przyczyniła się do przeprowadzenia referendum, które zakończyło się liberalizacją prawa aborcyjnego w Irlandii.

Koniecznie przeczytaj: Niemiec chciał zdać prawo jazdy w Szczecinie. Na egzamin przyszedł... pijany

Czytaj też: Rządowa strona o migracji już działa. Możesz sprawdzić, ilu obcokrajowców mieszka w Polsce i w Twoim województwie

Dla ciebie i osób zmuszonych do podróży do Wielkiej Brytanii, aby uzyskać dostęp do bezpiecznej i legalnej aborcji, sprawiedliwość zwyciężyła. Od Argentyny do Polski restrykcyjne prawa aborcyjne wprowadzają kary i zagrażają dziewczętom, kobietom i ciężarnym

- pisze w liście do zmarłej Emma Watsona.

Warto tutaj zaznaczyć, że w Polsce prawo pozwala na usunięcie ciąży, jeżeli życie matki jest zagrożone, czego nie raczyła uwzględnić gwiazda w swoim liście.

W twoim imieniu, w celu naszego wyzwolenia, kontynuujemy walkę o sprawiedliwe prawa reprodukcyjne

- kontynuuje aktorka w liście.

Dodatkowo Watson podkreśla, że irlandzkie referendum, podczas którego ponad 65% głosujących opowiedziało się za legalizacją aborcji, jest „historycznym, feministycznym zwycięstwem”.

Brytyjska aktorka znana jest ze swojej lewicowej działalności. Poniżej zdjęcia z feministycznego protestu, na którym krytykowano Donalda Trumpa.

Warto przeczytać: „Mieszkańcy kaukaskich wiosek zaniepokojeni stanem demokracji w Polsce”. Internauci wyśmiali Arłukowicza [foto+wideo]

Podziel się