Szukaj

Hiszpania: Władze Walencji przyjęły uchwałę bojkotującą Izrael. Ich decyzja rozwścieczyła środowiska żydowskie

11-06-2018 15:21
Hiszpańska flaga na maszcie
Podziel się

Jak poinformował portal Time of Israel, rada miejska Walencji, trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii, przegłosowała uchwałę, w której stwierdziła, że rządzone przez nią miasto jest „strefą wolną od izraelskiego apartheidu”. Ta decyzja radnych wywołała prawdziwą burzę zarówno w samym Izraelu, jak i hiszpańskich środowiskach żydowskich, które wysunęły oskarżenia o antysemityzm.

Uchwała, którą przyjęły władze Walencji powstała z inspiracji skrajnie lewackiej hiszpańskiej partii Podemos. Autorzy uchwalonego dokumentu zawarli w nim stwierdzenie, że decyzją rady miejskiej „Walencja jest strefą wolną od izraelskiego apartheidu”.

Informujące o tej sprawie izraleskie media zwracają uwagę, że przywódca hiszpańskiej partii Podemos już wcześniej bardzo stanowczo i dosadnie wypowiadał się na temat Izraela. Nie stronił od stwerdzeń, że jest to „nielegalne i zbordnicze” państwo, przewciwko któremu trzeba podejmować stanowcze kroki.

Koniecznie przeczytaj: Róża Thun zaczęła krytykować Polaków i wyliczać, jakie mamy wady. A miała tylko opisać konflikt w Strefie Gazy…

Czytaj też: Izrael: MEN chce wprowadzić obowiązkowe zajęcia o polskim antysemityzmie. „Pokażemy prawdę o tym, jak Polacy traktowali Żydów”

Na reakcję środowisk żydowskich nie trzeba było długo czekać. Hiszpańska organizacja ACOM nie tylko oskarżyła partię Podemos o antysemityzm, ale również zdecydowała się na złożenie oficjalnego pozwu przeciwko władzom Walencji, które jej zdaniem, przy podejmowaniu tej decyzji kierowały się nienawiścią wobec Żydów.

Warto przeczytać: Amerykański Kongres chce zdefiniować antysemityzm. „Trzeba zidentyfikować współczesne przejawy tego zjawiska”

Podziel się