Szukaj

Walczy przeciw ISIS… śpiewając „Orła Cień”. Nagranie z pola bitwy potwierdza obecność Polaków w Syrii [WIDEO]

16-05-2017 10:05
Polscy żołnierze przeciw ISIS Fot. Archer / facebook
Podziel się

Posługujący się pseudonimem „Archer” Polak zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, potwierdzające udział naszych rodaków w walkach przeciw dżihadystom z Państwa Islamskiego na terenie Syrii. Na filmiku nagranym w mieście Tabqa, wśród odgłosów wystrzałów i eksplozji, w pewnym momencie rozbrzmiewa śpiewany przez autora nagrania polski przebój.

To właśnie „Archer” na swoim facebookowym profilu poinformował świat o obecności Polaków na Bliskim Wschodzie i ich udziale w walkach przeciwko ISIS. Ośmiu naszych rodaków w ramach Grupy Zadaniowej „Gniew Eufratu” u boku Kurdów walczy przeciw dżihadystom. Ostatni wpis „Archera”, a zwłaszcza zamieszczone przez niego nagranie, rozwiewa pojawiające się w sieci wątpliwości co do udziału Polaków w bliskowschodnim konflikcie.

Koniecznie przeczytaj: Islamscy kamikaze. Polak w Syrii: „Z tym się nie da walczyć” [WIDEO]

Czytaj też: Czeczen z Białegostoku usłyszał zarzut walki w szeregach ISIS

Film, nagrany najprawdopodobniej kamerą umieszczoną na hełmie żołnierza, przedstawia obraz walk w mieście Tabqa w Syrii. Widzimy, jak mężczyzna ostrzeliwuje się na opustoszałej ulicy; po chwili jest już na dachu jednego z budynków, skąd również prowadzi ogień. Polski akcent pojawia się w ostatnich kilkunastu sekundach nagrania, kiedy słyszymy, jak autor filmu nuci przebój zespołu Varius Manx „Orła Cień”.

Uzupełnieniem nagrania jest krótki wpis „Archera”, wyjaśniający okoliczności, w jakich nakręcono filmik:

Klip przedstawia kilka chwil z ostatniej duzej ofensywny ISIS przeciwko nam w Tabqa na kilka dni przed wyzwoleniem miasta i zabezpieczeniem Tamy. Okolo godziny 14 zostalismy zaatakowani praktycznie na calej lini frontu polnocnego, biegnacego rownolegle do Eufratu. Ostrzal glownie snajperski i maszynowy, kilku zamachowcow samobojcow. Bronilismy sie jakies 4 godziny dopoki nie przyjechal czolg + 2 dushki i nie pozamiatali. Snajperzy byli naprawde niezli i mielismy spore problemy z namierzeniem ich. Czeczenscy weterani. Nie mozna w takiej sytuacji prowadzic ognia z jednego miejsca dluzej niz kilkanascie sekund, bo grozi to kulka z SWD o czym niestety przekonalo sie kilku kurdyjskich partyzantow… - pisze „Archer”.

Warto przeczytać: Islamiści z ISIS boją się śmierci z ręki kobiety [WIDEO]

Podziel się