Szukaj

W Wielkiej Brytanii muzułmanie zastępują chrześcijan. Dosłownie

04-07-2017 23:30
Kościół św. Marcina, Birmingham, UK
Podziel się

Brytyjczycy w osłupieniu obserwują nowe zjawisko: opustoszałe świątynie anglikańskie zamieniają się w meczety. Ale to na ich własne „życzenie”…

Wiele wskazuje na to, że ceglane wieże gotyckich budowli wkrótce zamiast krzyży wieńczyć będą… półksiężyce.

Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Birmingham. Jeden z tutejszych kościołów anglikańskich został właśnie sprzedany Saudom. O nowym przeznaczeniu budynku informuje na razie ustawiona przed nim tablica, wkrótce zakończą się prace adaptacyjno-remontowe i zacznie tu działać meczet.

Prawdopodobnie taki sam los czeka inną anglikańską świątynię w tym mieście. Budynek właśnie wystawiono na sprzedaż.

Koniecznie przeczytaj: Według francuskiego uczonego, lewica próbuje wykorzystać islam jako narzędzie

Czytaj też: Według amerykańskich badaczy za pół wieku islam opanuje świat

To efekt postępującej laicyzacji, obserwowane w Wielkiej Brytanii od dziesięcioleci. Zaprzestanie praktykowania wiary przez chrześcijan już dawno sprawiło, że opustoszałe kościoły zaczęto wystawiać na sprzedaż.

Najczęściej jednak w zabytkowych budynkach powstawały puby czy salony sprzedażowe, co najwyraźniej niespecjalnie przeszkadzało Brytyjczykom.

Obecny trend wydaje się być naturalny, biorąc pod uwagę choćby ubiegłoroczne oświadczenie brytyjskich statystyków, że Anglia przestała być krajem chrześcijańskim.

Natomiast masowy napływ muzułmańskich migrantów sprawia, że potrzebują oni miejsc kultu. W połączeniu z napływającymi ich śladem z Bliskiego Wschodu petrodolarami przywodzi to do oczywistego wniosku: kolejne meczety będą zastępować świątynie chrześcijańskie.

W samym Birmingham, według Wikipedii, w 2011 roku chrześcijanie stanowili 46 procent ogółu ludności, zaś muzułmanie niespełna 22 procent.

Warto przeczytać: Co islam dał światu? Muzułmański uczony miażdży swoich współwyznawców. „Sami nigdy niczego nie dokonaliśmy” [WIDEO]

Podziel się