Szukaj

W tym kraju nie rodzą się dzieci z Zespołem Downa. Wszystkie od razu są… zabijane

21-03-2017 21:42
Wystawa ze zdjęciami dzieci z Zespołem Downa Fot. Marco Raaphorst / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W Islandii w ciągu ostatnich pięciu lat nie urodziło się ani jedno dziecko z Zespołem Downa. W tym europejskim kraju powszechną praktyką stało się zabijanie wszystkich nienarodzonych dzieci, u których stwierdza się tą chorobę.

Te szokujące dane przedstawił irlandzki ginekolog dr Peter McParland z National Maternity Hospital.

W ciągu ostatnich pięciu lat nie urodziło się na Islandii żadne dziecko z Zespołem Downa - powiedział lekarz, który wyjaśnił, że we wszystkich przypadkach, kiedy u nienarodzonego dziecka stwierdzano ten syndrom, przeprowadzana była aborcja.

Okazuje, że inne kraje również dążą do „wyeliminowania problemu” w taki sam, bezwzględny sposób. Dania szacuje, że za 10 lat ten kraj będzie „wolny” od Zespołu Downa. Niestety także w Wielkie Brytanii i USA zabijanie nienarodzonych dzieci z tą chorobą stało się powszechną praktyką – aborcję przeprowadza się w 90% przypadków, kiedy diagnozowany jest Zespół Downa.

Koniecznie przeczytaj: Siemoniak: „Moje dzieci są małe 8, 11 lat, ale rozumieją, że dla szkół idą ciemne chmury” [WIDEO]

Czytaj też: Niezwykle poruszające zdjęcie z Syrii. Zrozpaczony reporter wśród porozrywanych ciał dzieci [FOTO]

Powodem takich praktyk ma być „niska jakość życia” osoby z tą chorobą. Tymczasem okazuje się, że rzeczywistość jest inna. Stacja NBC News podaje, że z przeprowadzonego badania wynika, że 99 proc. ankietowanych z Zespołem Downa jest zadowolonych ze swojego życia, 97 proc. badanych lubi siebie takimi, jakimi są, a 96 proc. podoba się to, jak wyglądają.

Warto przypomnieć to zwłaszcza dzisiaj, 21 marca, w Światowy Dzień Zespołu Downa.

Warto przeczytać: Islamiści robią z dzieci bojowników, mają się stać narzędziami w świętej wojnie z Zachodem [WIDEO]

Podziel się