Szukaj

Niemcy usilnie walczą z własną tradycją. W miejsce choinki postawiono poprawnie polityczną instalację multikulti [FOTO]

18-12-2017 14:55
Niemiecka choinka Fot. Jack Posobiec / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W krajach Europy Zachodniej walka z tradycyjnymi dekoracjami świątecznymi wyraźnie nabiera tempa. Niedawno francuski sąd zakazał wystawiania szopek bożonarodzeniowych, a we włoskim Bolzano usunięto choinkę z ratusza. Najbardziej „postępowi” okazali się jednak Niemcy, którzy to świąteczne drzewko postanowili zastąpić… konstrukcją „multikulti”.

Nowoczesna, niemiecka dekoracja świąteczna została zainstalowana na jarmarku bożonarodzeniowym w Monachium. Zastąpiła ona stawianą dotychczas tradycyjną świąteczną choinkę. Jak możemy zobaczyć na zdjęciu opublikowanym na Twitterze, niniejszą konstrukcję stanowi połączenie elementów wytworzonych z włókienniczych, metalowych i papierowych materiałów. Na specjalnym stelażu skonstruowanym w tym celu, umieszczono powycinane różnokolorowe postaci.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Bałwanki w burkach i hidżabach reklamowały bożonarodzeniowy jarmark w Monachium [FOTO]

Czytaj też: Muzułmańscy imigranci mają gdzieś lokalne tradycje. Tak wyglądał jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech z ich udziałem [WIDEO]

W związku tą nietypową dekoracją świąteczną pojawiło się wiele zarzutów do organizatorów, że ci zrezygnowali z tradycyjnej choinki, zastępując ją tą poprawnie polityczną konstrukcją. Jednak zwolennicy tego nowoczesnego drzewka bożonarodzeniowego uważają, że jest to jedynie artystyczna instalacja, którą należy traktować jako prawdziwe dzieło sztuki.

Przypomnijmy, że coroczne, świąteczne ubieranie choinek to piękna tradycja pochodząca właśnie z Niemiec. Tym bardziej przykro patrzeć, jak nasi zachodni sąsiedzi nie potrafią uszanować swoich tradycji w imię poprawności politycznej.

    

Warto przeczytać: Kazachstan: spłonęła sztuczna choinka ustawiona w centrum stolicy kraju [WIDEO]

Podziel się