Szukaj

Irak chce zalegalizować małżeństwa pedofilskie. Śluby nawet z 9-latkami. Według rządu „jest to zgodne z Koranem”

07-12-2017 15:39
Dziewczynka w Iraku Fot. DVIDSHUB / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak informuje brytyjski dziennik „The Guardian” w Iraku trwają właśnie prace nad projektem ustawy, która ma zalegalizować małżeństwa zawierane przez dzieci, zarówno z rówieśnikami, jak i z dorosłymi. Niniejsze regulacje prawne zostały już stanowczo potępione przez ONZ.

Obecnie w Iraku, podobnie jak w wielu krajach na świecie, minimalny wiek uprawniający do pełnoprawnego związku małżeńskiego to 18 lat. To prawo nie jest jednak na co dzień przestrzegane. W tym kraju bowiem już co 5 dziewczynka mająca poniżej 18 lat, wychodzi za mąż. Normalną praktyką są śluby zawierane przez np. 15-latki po wcześniejszej zgodzie wydawanej przez rodziców.

Nowe regulacje prawne mają głównie zalegalizować związki pomiędzy dorosłymi mężczyznami i nawet 9-letnimi dziewczynkami. Muzułmańskie władze pracujące nad projektem twierdzą, że proponowane przez nich rozwiązania są w pełni zgodne Koranem, bowiem sam 56-letni prorok Mahomet poślubił Aishę mającą zaledwie 6 lat, zaś trzy lata później doszło do ich pierwszego (pełnego) współżycia.     

Koniecznie przeczytaj: Przerażające oblicze islamu. Muzułmański „duchowny” wyjaśnia, dlaczego muzułmanie porywają i gwałcą chrześcijanki

Czytaj też: Bartłomiej Misiewicz stracił prawo jazdy. Były rzecznik MON został zatrzymany za zbyt szybką jazdę

Jak się jednak okazuje, w żadnym wypadku, nie można uznawać Mahometa za pedofila. Doskonale odzwierciedla to przykład córki austriackiego dyplomaty, która jakiś czas temu tak właśnie postąpiła. Za swoje słowa została oskarżona przed wiedeńskim sądem o znieważenie i obrazę uczuć religijnych muzułmanów.  

Warto przeczytać: Imam przekonuje, że według prawa szariatu można ożenić się z własną… córką [WIDEO]

Podziel się