Szukaj

W Holandii w ramach eutanazji zabija się nawet alkoholików

26-11-2016 11:08
Alkoholik - uzleżnienie od alkoholu, mężczyzna leżący na stole z butelką alkoholu
Podziel się

Holandia należy do jednego z najbardziej liberalnych światopoglądowo krajów na świecie. Eutanazja w stała się tam „czymś normalnych”. W ramach „śmierci na życzenie” zabija się nawet dzieci czy osoby chore psychicznie, nawet alkoholików.

Marcel Langedijk w magazynie „Linda” przytoczył historię swojego brata Marka, który od wielu lat zmagał się z chorobą alkoholową.

Uzależniony mężczyzna, po tym jak przez kolejne lata podejmował bezskuteczne próby walki z nałogiem, który doprowadził m.in. do rozpadu jego rodziny, znajdując się w stanie głębokiej depresji, poprosił o przeprowadzenie eutanazji. Wysłuchano jego prośby - „wspomagane samobójstwo” przeprowadziła lekarka, która wstrzyknęła mu truciznę.

Koniecznie przeczytaj: Holandia: bitwa imigrantów na stoły i krzesła w ośrodku dla uchodźców [WIDEO]

Czytaj też: Holandia: muzułmanie mają prawo życzyć homoseksualistom okrutnej śmierci

W 2015 r. przeprowadzono w Holandii ponad 5,5 tys. eutanazji, co stanowiło 3,9% wszystkich zgonów w kraju. „Wspomagane samobójstwo” dozwolone jest także u osób, które cierpią na problemy psychiczne i na demencję.

Co gorsza, trwają próby przeforsowania projektu, który umożliwi wykonywanie eutanazji na osobach, które uznają, że ich „życie jest kompletne”. Śmierć na życzenie nie byłaby wtedy uzależniona od kryteriów medycznych i zabiegowi mogłaby się poddać osoba zupełnie zdrowa.

 

Warto przeczytać: Najnowszy ranking FIFA! Historyczny sukces Polaków

Podziel się