Szukaj

Dania: nowatorski pomysł autorstwa Partii Ludowej. Imigranci pozbawieni prawa do azylu zostaną deportowani na bezludne wyspy?

07-12-2017 22:06
Dania, wyspa, wybrzeże Fot. Nelson L. / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak podaje International Business Times, Duńska Partia Ludowa zaproponowała własny pomysł na rozwiązanie problemu z imigrantami nieobjętymi azylem. Otóż uchodźcy, których nie można szybko deportować, mogliby zostać ulokowani w osadach na odległych bezludnych wyspach.

Według oficjalnych danych, obecnie w Danii jest około 1 tys. imigrantów, którym władze odmówiły udzielenia azylu, zaś ich ojczyste kraje z Afryki i Azji, również nie są zainteresowane ich ponownym przyjęciem. Ponadto próby ich deportacji są ciągle blokowane przez różne lewicowe organizacje.   

Co ciekawe, propozycja tego prawicowego ugrupowania otrzymała już poparcie duńskiej minister ds. imigracji, Inger Stojberg (tak to ta sama polityk, która musiała niedawno uciekać przed imigrantami: Dania: minister ds. imigracji została zaatakowana przez... imigrantów. Polityk uciekała w popłochu [WIDEO]).

Koniecznie przeczytaj: Premier Danii zapowiedział likwidacje gett zamieszkiwanych przez nielegalnych imigrantów. „Nie szanują naszych wartości i tradycji”

Czytaj też: Duński polityk znalazł rozwiązanie dla problemu masowej migracji. „Wszyscy uchodźcy powinni zostać deportowani do swoich ojczystych krajów”

Jestem jak najbardziej otwarta na dobre nowe pomysły poradzenia sobie z kontrolą nad imigrantami, którym odmówiono azylu. Jednak z drugiej strony, z odludnych wysp będzie ich potem jeszcze trudniej deportować, niż gdyby przebywali tu na stałym lądzie w areszcie deportacyjnym. Trzeba również policzyć, czy realizacja tej koncepcji nie będzie zbyt kosztowna - skomentowała Stojberg.

Na temat kosztów, jakie musiałoby ponieść państwo w związku z realizacją tego projektu, wypowiedział się rzecznik Partii Ludowej, Martin Henriksen:

To nie będzie drogo kosztować. Może znajdziemy nawet jakąś wyspę, na której ktoś już mieszka, jest jakaś osada. A jeżeli nie, to postawimy tam kontenery albo rozbijemy namioty”.

Obecnie Dania jest w posiadaniu około 300 bezludnych wysp w Skandynawii. Terytorium zależnym od kraju jest także licząca ponad 2 mln km kw. Grenlandia, która ma niecałe 58 tys. mieszkańców.

Warto przeczytać: Dania: Odwołano tradycyjne świąteczne przyjęcie w szkole. Podjęto taką decyzję po to, by nie urazić uczniów z islamskich rodzin

Podziel się