Szukaj

Moskwa: autobus wpadł do przejścia i staranował pieszych. Drastyczne nagranie [+18 WIDEO]

26-12-2017 13:27
Wypadek w centrum Moskwy Fot. English Russia‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

5 osób nie żyje, a kilkanaście zostało rannych, po tym jak autobus miejski wjechał w przejście podziemne dla pieszych w centrum rosyjskiej stolicy. Pojawiają się kolejne hipotezy związane z możliwymi przyczynami tego tragicznego wypadku.

Mimo iż kierowca autobusu został zatrzymany, niedługo po dramatycznym zdarzeniu wykluczono, że był to celowy atak. Rosyjskie władze odrzuciły tą wersję już w kilka godzin od wypadku.

MSW informuje, że policja rozpatruje dwie możliwe przyczyny wypadku: niesprawność techniczna pojazdu oraz utrata panowania nad pojazdem przez kierowcę. Wersja celowego wjechania w przechodniów jest „całkowicie wykluczona” - podała rosyjska agencja prasowa TASS, powołując się na źródło w organach ścigania.

Koniecznie przeczytaj: Wyciekło drastyczne nagranie z wypadku w Toruniu. Pędzący taksówkarz staranował dwie osoby na przejściu dla pieszych. Zginęły na miejscu [+18 WIDEO]

Czytaj też: Niesamowity refleks kobiety. W ostatniej chwili zdołała uratować siebie i dziecko przed potrąceniem na przejściu na pieszych [WIDEO]

Kierowca twierdził, że „nie zadziałały hamulce, a pojazdem nie sposób było kierować”. Producent autobusu przekonuje jednak, że pojazd był sprawny, a kierowca nie użył żadnego z zamontowanych w autobusie systemów hamowania.

Autobus, który uległ wypadkowi, był nowy. Zszedł z linii fabrycznej w 2017 r. i przeszedł już pierwszą rutynową kontrolę - powiedział rzecznik moskiewskiej komunikacji autobusowej Mostransawto.

Tragedia rozegrała się przy wejściu do stacji moskiewskiego metra „Sławianskij Bulwar”. Zabici to piesi, którzy wpadli pod koła autobusu. Rannych zostało 15 osób. W akcji ratunkowej uczestniczyły trzy śmigłowce ratunkowe, straż pożarna i 10 karetek pogotowia.

Dramatyczny wypadek został zarejestrowany przez kamery miejskiego monitoringu.

Warto przeczytać: Przerażający wypadek na przejeździe kolejowym koło Torunia. Kierowca wjechał wprost pod rozpędzony pociąg [WIDEO]

Podziel się