Szukaj

W Berlinie pobito mężczyznę za krzyżyk na szyi. Sprawcy to prawdopodobnie imigranci

17-07-2017 15:12
krzyżyk
Podziel się

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc. Trzech mężczyzn pobiło 39-latka. Napastnicy zerwali mu z szyi łańcuszek z krzyżykiem. Policja podejrzewa, że byli imigrantami.

39-letni mężczyzna został napadnięty w berlińskiej dzielnicy Prenzlauer Berg. Agresorom najprawdopodobniej nie spodobał się noszony przez niego na szyi krzyżyk.

Trzech sprawców najpierw obrażało mężczyznę, by wreszcie przejść do rękoczynów. Napadnięty został pobity, zerwano mu z szyi łańcuszek z krzyżykiem.

Sprawcy zbiegli. Policja nie wyklucza, że byli pochodzenia arabskiego. Według świadków zdarzenia, wyglądali na kilkanaście lat, mieli ciemną karnację i słabo mówili po niemiecku.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmanie uważają, że Berlin jest ich. Ich zdaniem, to samo czeka Polskę. Ale jedno zdanie wypowiedziane przez Polaka ich rozwścieczyło [WIDEO]

Czytaj też: Muzułmanie urządzili polowanie w centrum miasta. „Zwierzyną” byli biali chrześcijanie. „Dlaczego nie jesteś muzułmaninem?”

Śledztwo w tej sprawie przejął wydział Ochrony Państwa z policji śledczej w Berlinie, który zajmuje się zwalczaniem przestępstw motywowanych politycznie, m.in. dokonywanych przez skrajną lewicę, neonazistów i islamistów.

Warto przeczytać: Europejscy muzułmanie nie chcą potępić terroryzmu

Podziel się