Szukaj

To już otwarta wojna? W Amsterdamie zdemolowano żydowską restaurację. Mężczyzna z flagą Palestyny krzyczał „Allahu akbar” [WIDEO]

07-12-2017 17:31
Atak w Amsterdamie na żydowską restaurację Fot. Onlinemagazin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczorajsza decyzja Donalda Trumpa o uznaniu Izraela za stolicę Izraela wywołała międzynarodową burzę, zwłaszcza w krajach arabskich. Pierwsze oznaki zaostrzającego się konfliktu izraelsko-palestyńskiego widoczne są także w Europie.

W stolicy Holandii doszło dzisiaj do niebezpiecznego incydentu. Mężczyzna, który miał ze sobą flagę Palestyny zaatakował żydowski sklep. Zanim zatrzymała go policja, zdążył rozbić pięć okien i wejść do lokalu, z którego wyniósł flagę Izraela.

Zgodnie z relacją holenderskich mediów mężczyzna wznosił okrzyki „Allahu akbar” i „Palestyna”. Właściciel żydowskiej restauracji powiedział po ataku, że zdarzenie było dla niego „szokujące” i „bolesne”.

Koniecznie przeczytaj: Atak nożownika na lotnisku w Amsterdamie. Policja otworzyła ogień [WIDEO]

Czytaj też: Czy to w ogóle jest flaga Polski? Internauci szeroko komentują to zdjęcie z Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej [WIDEO]

Marianne Poot z partii VVD określiła incydent jako „bardzo niepokojący”. Holenderska polityk dodała, że zamierza dowiedzieć się od władz miasta, co wiadomo o sprawcy i czy ostrzeżono już innych żydowskich właścicieli w Amsterdamie.

Nagranie w dwóch częściach poniżej:

Dzisiejsze zdarzenie bez wątpienia związane jest z wczorajszą decyzją amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, który przeniósł ambasadę USA z Tel Awiwu do Jerozolimy, co w praktyce oznacza uznanie tego miasta za stolicę Izraela.

Większość krajów na świecie skrytykowała ten krok. Najostrzejsza reakcja miała miejsce w krajach muzułmańskich. Turcja zagroziła zerwaniem stosunków z USA, decyzję Trumpa potępiły również m.in. Iran i Arabia Saudyjska. Palestyński Hamas z kolei wezwał do otwartego buntu przeciwko Izraelowi. Antyamerykańskie manifestacje odbyły się wczoraj m.in. w Istambule i Jerozolimie. Niektóre demonstracje przerodziły się w zamieszki.

 

Warto przeczytać: Skandaliczne nagranie. Nastolatka wyciera kurze... polską flagą i jeszcze się tym chwali! „Przydała się w końcu do czegoś ukradziona flaga” [WIDEO]

Podziel się