Szukaj

Victor Orban wzywa NATO do rewizji polityki wobec Ukrainy - „To państwo upadłe, które zagraża sąsiadom”

31-05-2018 22:03
Viktor Orban Fot. Pannon RTV / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Premier Węgier Victor Orban wzywa NATO do rewizji polityki wobec Ukrainy, którą nazywa państwem upadłym.

Viktor Orban pod wieloma względami wyróżnia się wśród przywódców krajów Unii Europejskiej. Jednym z tych aspektów, w których różnicę widać szczególnie wyraźnie jest polityka wschodnia. Orban od lat szuka wspólnego języka z Rosją i dystansuje się wobec Ukrainy.

Nie dziwi więc treść noty, którą ostatnio skierował do szefa NATO Jensa Stoltenberga i liderów państw sojuszu. W dokumencie zatytułowanym "Memorandum: Inicjatywa mająca na celu ustalenie nowej polityki NATO wobec Ukrainy"napisał:

Koniecznie przeczytaj: Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów nabiera nowego charakteru. Przygotowano materiały promocyjne dla przedstawicieli NATO [foto]

Czytaj też: Premier Węgier chce zabezpieczyć swój kraj przed naciskami George'a Sorosa i Unii Europejskiej. „Wprowadzimy niezbędne zmiany w konstytucji”

Na Ukrainie zrodził się niebezpieczny poziom niestabilności, zagrażający sąsiadom

oraz

Mimo niespotykanej w przeszłości rangi politycznej i finansowej pomocy dostarczonej przez NATO, UE, MFW, Bank Światowy i dużą grupę państw, rządowi ukraińskiemu brakuje woli politycznej i zdolności do wykonania podstawowych reform reorganizujących system gospodarczy, polityczny i społeczny wymaganych przez międzynarodowych donatorów

a także

W celu zapewnienia stabilności w regionie na wschodniej flance Sojuszu, NATO powinno dostosować politykę wobec Ukrainy do nowych okoliczności

Tą ostatnią konkluzją wzywa do pewnego zdystansowania się NATO w stosunku do rządu w Kijowie i rewizji dotychczasowego, jednoznacznie proukraińskiego nastawienia sojuszu.

 

Warto przeczytać: Znany dziennikarz na łamach „Der Spiegel” domaga się sankcji dla Polaków i Węgrów. „Dobrze wiedzieli, na kogo głosują w wyborach”

Podziel się