Szukaj

Viktor Orban wzruszającym wpisem podsumował wizytę polskiego premiera na Węgrzech [WIDEO]

05-01-2018 18:28
Wizyta Morawieckiego na Węgrzech Fot. Orbán Viktor / facebook.com
Podziel się

W czwartek, tuż po zakończonej wizycie premiera Mateusza Morawieckiego na Węgrzech, szef tamtejszego rządu, Viktor Orban zamieścił na Facebooku wzruszający wpis składający się słów: „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”. Ponadto opublikował również nagranie zawierające najważniejsze słowa, które wypowiedział podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Polski.

Wśród wątków pojawiających się w opublikowanym przez niego materiale pojawia się stwierdzenie, że nie tylko Polska i Węgry bardzo się rozwijają, ale także inne państwa leżące w Europie Środkowej, bowiem ich ekonomiczne osiągnięcia znacząco napędzają gospodarkę całej Unii Europejskiej.     

Orban podkreślił także, że Węgry robią wszystko, by „Europa pozostała europejska” i dlatego też nie chcą przyjmować imigrantów. Dla jego rządu, najważniejszy cel, stanowi prowadzenie skutecznej polityki prorodzinnej. Zaznaczył ponadto, że Węgry będą stały na straży chrześcijańskiej kultury europejskiej.

Koniecznie przeczytaj: Premier Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie do narodu polskiego. „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie” [WIDEO]

Czytaj też: Mateusz Morawiecki wygłosił exposé w Sejmie. Nowy premier wskazał zadania swojego rządu [WIDEO]

Victor Orban potwierdził również, że jego rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim były niezwykle udane:

Wiele uczyniliśmy dla wzmocnienia przyjaźni polsko–węgierskiej. Przyjaźń polsko-węgierska także w przyszłości pozostanie jednym z kamieni węgielnych europejskiej polityki Węgier.

Warto przeczytać: Wpływowy niemiecki polityk skomentował ciągłe ataki na Polskę i Węgry. Jego słowa nie spodobają się europejskim elitom

Podziel się