Szukaj

Były premier Francji spoliczkowany na ulicy. Natychmiastowa reakcja ochrony [WIDEO]

22-01-2017 01:16
Manuel Valls - premier Francji, maj 2012 Fot. Jackolan1 / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Manuel Valls, który z początkiem grudnia odszedł z urzędu premiera, aby ubiegać się z ramienia Partii Socjalistycznej o prezydenturę, został spoliczkowany w czasie spotkania z mieszkańcami Lamballe. Ochrona natychmiast powaliła na ziemię mężczyznę, który zaatakował polityka.

We Francji zbliżają się wybory prezydenckie. O fotel głowy państwa ubiega się m.in. były premier Manuel Valls, który z w związku ze swoją kandydaturą zrezygnował na początku grudnia z kierowania rządem. Polityk Partii Socjalistycznej, aby zyskać poparcie w wyborach, jeździ po kraju i spotyka się ze zwykłymi obywatelami. Jak się okazuje, nie wszyscy Francuzi pałają do niego sympatią.

Po tym jak polityk wyszedł do mieszkańców w Lamballe, jeden z czekających na niego młodych mężczyzn najpierw podał mu rękę, a później wymierzył mu policzek. Natychmiast zareagował ochroniarz, który rzucił się na niego i powalił na ziemię. Nie są znane motywy postępowania mężczyzny. Valls zapowiedział już, że złoży zawiadomienie do prokuratury.

Koniecznie przeczytaj: Francji już nie ma! Wystarczyło jedno pytanie, aby to udowodnić [WIDEO]

Czytaj też: Marine Le Pen o Polakach mieszkających we Francji: „Często zachowują się jak prawdziwi patrioci”

Polityk pytany był o incydent w jednaj z rozgłośni radiowych. W czasie programu jeden ze słuchaczy, którego wypowiedź została puszczona na antenie, stwierdził, że we Francji jest jeszcze 65 milionów ludzi, którzy chcieliby uderzyć w twarz byłego premiera.

Chce pozdrowić tego, kto to zrobił. Jesteś świetny – dodał.

Zdarzenie na nagraniu poniżej:

Warto przeczytać: Kolizja kolumny rządowej z Beatą Szydło w Oświęcimiu. Premier została przewieziona do szpitala

Podziel się