Szukaj

Policjantka polskiego pochodzenia bohaterką w USA. Zastrzeliła przestępcę, który chciał ją zabić [+18 wideo]

22-02-2019 15:55
USA, policjantka zastrzeliła bandytę Fot. PoliceActivity / You Tube / YouTube
Podziel się

Riley Jarecki, zastępca szeryfa w hrabstwie Napa w Północnej Kalifornii, działając w obronie koniecznej, zastrzeliła 43-letniego przestępcę, który usiłował ją zabić podczas przeprowadzania rutynowej kontroli.

Zdarzenie, które miało miejsce w niedzielę ok. godz. 23.00, zostało zarejestrowane przez kamerę umieszczoną na mundurze policjantki. Jarecki zapytała kierowcę, czy może sprawdzić, czy w aucie nie ma niczego podejrzanego. Na nagraniu słychać, jak kilkukrotnie prosi o uchylenie szyby.

Mężczyzna zareagował dopiero po około pięciu minutach. Kiedy jednak otworzył okno, sięgnął po broń i strzelił do policjantki. Jarecki błyskawicznie odpowiedziała ogniem.

Koniecznie przeczytaj: Magdalena Adamowicz z córkami poleciała do USA. Media zwracają uwagę na datę powrotu

Czytaj też: Skandal. USA wprost naciska na Polskę ws. mienia żydowskiego. Te słowa media przemilczały [wideo]

Nagranie poniżej:

Hernandez Morales zginął na miejscu. Policja podała, że 43-latek był w przeszłości wielokrotnie karany, m.in. za napaść na policjanta.

Riley Jarecki nie została ranna. Miejscowe biuro szeryfa wyraziło dumę z zachowania policjantki. Podkreślono, że Morales próbował ją zabić, więc miała prawo do niego strzelić. Postąpiła zgodnie z procedurami.

O sprawie szeroko rozpisują się amerykańskie media.

Policjantka o polsko brzmiącym nazwisku została mianowana zastępcą szeryfa kilka miesięcy temu. W policji służył jej ojciec oraz dziadek.

Warto przeczytać: Georgette Mosbacher: „Kwestia restytucji mienia to problem, który nie został rozwiązany” [wideo]

Podziel się