Szukaj

USA: Muzułmanie zapowiedzieli, że „będą rozprawiać się z Polakami”

28-09-2016 16:14
Muzułmańscy politycy Hamtramck, posiedzenie rady Fot. FOX 2 / FOX 2 / screen YouTube
Podziel się

„Teraz rozprawimy się z Polakami!” - tak krzyczał muzułmanin, po tym jak został wybrany do lokalnej rady w Hamtramck. Miasto do niedawna rządzone było przez Polaków, teraz władze przejęli muzułmanie, którzy nie są przychylnie nastawieni do innych mniejszości narodowych w mieście. Bulwersujące nagranie upubliczniła telewizja FOX 2.

Niedawno Hamtramck (w stanie Michigan) stało się pierwszym amerykańskim miastem, w którym większość stanowią muzułmanie. Przedtem, przez kilkadziesiąt lat mieszkali tu głównie Polacy, którzy w latach 70. stanowili oni aż 90% mieszkańców. Jednak w związku rosnącym napływem imigrantów, szybko zostali wyparci przez muzułmanów z Bangladeszu, Jemenu czy Pakistanu. Do Hamtramck sprowadzeni mają być teraz uchodźcy z Syrii, a już teraz w miasteczku można usłyszeć obcokrajowców mówiących w 32 różnych językach.

Koniecznie przeczytaj: Żydzi domagają się przyjmowania muzułmańskich uchodźców w USA

Czytaj też: Tomasz Lis hejtuje, komentując debatę w USA

Pierwszy konflikty między Polakami a imigrantami z krajów muzułmańskich zaczął się w 2004 r., kiedy w mieście zbudowano meczet i zaczęto z głośników nadawać islamskie modły. Zdenerwowało to zwłaszcza katolików polskiego pochodzenia, a w Hamtramck zaczęły się spory na tle religijnym.

Teraz większość w lokalnej władze uzyskali muzułmanie. Jednocześnie staje się coraz bardziej widoczne, że miejscowi politycy arabskiego pochodzenia mają bardzo nieprzychylne nastawienie zarówno do Polaków, jak i innych mniejszości narodowych.

Poniżej materiał stacji FOX 2, w którym widać, jak podekscytowany muzułmanin wybrany na radnego, w otoczeniu wspierających go polityków, wykrzykuje, że „teraz rozprawi się z Polakami i z innymi”.

 

Warto przeczytać: Wybory w USA: Poparcie dla Trumpa i Clinton przed pierwszą debatą niemal identyczne

Podziel się