Szukaj

Rozpacz na sali sądowej. Rodzice trójki dzieci zostali skazani na długoletnie więzienie za... rasizm [WIDEO]

02-03-2017 13:48
Amerykańska para skazana za rasizm Fot. CNN Philippines / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jose Torres i Kayla Norton otrzymali wyroki 13 i 6 lat więzienia za zastraszanie czarnoskórych dzieci w czasie urodzinowego przyjęcia. Mimo iż para żałowała za swoje czyny i przeprosiła ofiary, to Sędzia Sądu Najwyższego okazał się wyjątkowo surowy.

Sąd Najwyższy w stanie Georgia skazał 25-letniego Jose’a Torresa na 13 lat więzienia i siedem lat próby, natomiast 26-letnią Kaylę Norton na 6 lat więzienia i dziewięć lat próby za czyny motywowane rasizmem. Sędzia William McClain, który nawiązał do działalności Ku Lux Klanu, nazwał oskarżonych „białymi supremacjonistami motywowanymi nienawiścią”, a to co zrobili uznał za działania o charakterze „gangsterskim i terrorystycznym”.

Koniecznie przeczytaj: Kuriozalna sytuacja w USA! Uczniowie przeprosili za ubrania w barwach narodowych, bo uraziły uchodźców…

Czytaj też: Spot, który wywołał oburzenie całej europejskiej lewicy i oskarżenia o rasizm. „Bądź dumny z tego, że jesteś biały” [WIDEO]

W toku śledztwa ustalono, że Torres i Norton przyjechali pick-upami wraz z grupą znajomych pod dom, w którym odbywało się przyjęcie urodzinowe. Na samochodach przytwierdzone były flagi Konfederacji. Skazani mieli straszyć czarnoskóre dzieci, wyzywać je oraz grozić im bronią.

Warto podkreślić, że choć w Georgii nie są znane przestępstwa z nienawiści, to młoda para, która ma trójkę dzieci, otrzymała wyroki wyższe o rok niż te zaproponowane przez prokuratora. Tak wysoki wymiar kary za rasizm w tej sytuacji wydaje się mocno nieuzasadniony.

Para w czasie wydawania wyroku nie mogła się pogodzić z decyzją sędziego, reagując bardzo emocjonalnie. Zarówno Torres, jak i Norton wykazali w czasie postępowania skruchę i przeprosili za swoje czyny. Tłumaczyli, że to co zrobili, to „nie jest ich prawdziwe oblicze”. Jedna z ich ofiar, Hyesha Bryant, wybaczyła im.

Warto przeczytać: 53-letni Pakistańczyk skazany za seks z 13-latką z Polski

Podziel się